Connect
To Top

Hulajnoga jako wyposażenie auta? Kia również ma swój model

Świat motoryzacji, a konkretnie producentów samochodów nie przestanie mnie zadziwiać. Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć hulajnogę Fiat 500 (chyba już nie mają pomysłów na kolejne odmiany 500-tek). Kia nie może być przecież gorsza! Tym razem otrzymałem informację o tym, że Hyundai Motor Group opracował elektryczną hulajnogę, która bazuje na prototypie zaprezentowanym podczas targów CES 2017.

Hulajnoga jako wyposażenie samochodu. W sumie, to nie taki głupi pomysł

Kierowcy doskonale znają problem zatłoczonych miast. Chyba nikt nie lubi wjeżdżać do centrum, stać w długich korkach i szukać miejsca parkingowego. A gdyby tak zostawić samochód gdzieś na obrzeżach i dojechać do miejsca docelowego na elektrycznej hulajnodze? Według mnie to ma sens. Chyba to samo myśli między innymi Hyundai Motor Group (właściciel marek Kia i Hyundai). Najnowsze plany firmy dotyczące mobilności w przyszłości zakładają zapewnienie środków transportu nie tylko do pokonywania długich dystansów, ale również idealnych do poruszania się po zatłoczonych miastach. Taką funkcję pełni składana i lekka elektryczna hulajnoga, w którą w przyszłości mogłyby być wyposażone samochody marki Kia. Po zamontowaniu hulajnogi w aucie jej akumulator jest ładowany automatycznie przy użyciu energii elektrycznej, która jest wytwarzana podczas jazdy. Dzięki temu po dojechaniu do miasta kierowca może bezproblemowo ukończyć podróż przy pomocy hulajnogi.

Samochody Kia z hulajnogą na pokładzie

Najnowsza wersja elektrycznej hulajnogi jest wyposażona w akumulator litowy o pojemności 10,5 Ah. Umożliwia on osiągnięcie maksymalnej prędkości 20 km/h i wystarcza do przejechania około 20 km na jednym ładowaniu. Pojazd waży tylko 7,7 kg. Elektryczna hulajnoga jest wyposażona w cyfrowy wyświetlacz, który informuje o stanie naładowania akumulatora i o prędkości jazdy. Jazdę nocą ułatwiają przednie i tylne  światła LED. Aby zwiększyć zasięg hulajnogi o 7%, koncern planuje zainstalować w niej system hamowania regeneracyjnego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.