111
Views

Humanoidalny robot Tesla został zapowiedziany rok temu i chyba nikt nie spodziewał się, że jego rynkowa premiera zostanie ogłoszona w najbliższych dwóch latach. Elon Musk i jego firma lubi jednak zaskakiwać i okazuje się, że Tesla Bot zadebiutuje na rynku już w przyszłym roku!

Roboty stworzone na wzór człowieka to przyszłość, która nadchodzi. Oby wyglądała inaczej niż w większości filmów

Większość z nas jest świadoma tego, w jaki sposób scenarzyści przedstawiają humanoidalne roboty w swoich filmach. Po jakimś czasie urządzenia te przeciwstawiają się ludzkości, bardzo często za złe traktowanie. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku nie będziemy musieli walczyć z robotami o naszą wolność! Humanoidalny robot Tesla Bot to produkt, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Przeczytaj także: Chcesz zarezerwować Tesla Roadster? Szykuj 25% ceny samochodu

Obecnie roboty kojarzą nam się głównie z robotami sprzątającymi lub koszącymi. Mówiąc słowo “robot” nie myślimy więc o urządzeniach stworzonych na obraz ludzki. To wkrótce się zmieni, a to za sprawą Tesla Bota. Humanoidalny robot Tesla Bot to kolejny pomysł Elona Muska na zrewolucjonizowanie rynku. Czy właśnie wchodzimy w erę, która jest nam dobrze znana z filmów sci-fi?

Humanoidalny robot Tesla Bot trafi do pierwszych klientów w 2023 roku

Humanoidalny robot Tesla Bot będzie oczywiście wykorzystywał technologię sztucznej inteligencji to uczenia się nowych czynności. Jak mówi sam Elon Musk, zadaniem tego robota będzie wykonywanie szeregu codziennych czynności. Ma on być swego rodzaju pomocą domową, która nigdy się nie męczy i nigdy nie narzeka na trudy swojej pracy.

Jeszcze rok temu, kiedy humanoidalny robot Tesla Bot został zaprezentowany, wydawało się, że do rynkowej premiery jeszcze długa droga. Nic bardziej mylnego! Podczas wydarzenia Cyber Rodeo w Teksasie Elon Musk poinformował, że projekt jest już w końcowej fazie prac. Według ekscentrycznego miliardera robot na rynek trafi już w przyszłym roku! Pierwsze modele mają trafić do klientów w 2023 roku. Taki jest priorytet firmy.

Humanoidalny robot Tesla Bot
Humanoidalny robot Tesla Bot zadebiutuje na rynku w przyszłym roku!

Robot Tesla Bot ma 172 cm wzrostu i waży 56 kg, co ma reprezentować wymiary przeciętnego człowieka. Ma on wykorzystywać tę samą sztuczną inteligencję, która znajduje się w systemie autonomicznej jazdy w samochodach Tesla.

Źródło: HypeBeast

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.