Site icon MenWorld.pl

Igrzyska Olimpijskie w Tokio narażone na atak! Amerykanie potwierdzają

Duże imprezy są idealnym momentem do wykorzystania sytuacji i spowodowania zamieszania. Takiego zdania są rosyjscy hakerzy, którzy rzekomo planują zaatakować Igrzyska Olimpijskie. Takie informacje podał nie tylko Washington Post, ale również amerykańskie i brytyjskie agencje ds. bezpieczeństwa!

Igrzyska Olimpijskie zagrożone

Bez wątpienia Igrzyska Olimpijskie to największe wydarzenie sportowe globu. Najlepsi sportowcy świata walczą o chwałę i nieśmiertelność w sportowych kuluarach. Impreza ta jest wielkim wydarzeniem, więc organizatorzy chcą, aby wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Okazuje się jednak, że wkrótce spokój w Tokio może zostać zakłócony. Jak podaje Washington Post, rosyjscy hakerzy obrali sobie za cel właśnie IO rozgrywane w Japonii.

Przeczytaj także: Dwie 13-latki na podium olimpijskim! Zdominowały jazdę na desce!

Jak podają dziennikarze z Washington Post, zarówno amerykańska, jak i brytyjska agencja do spraw bezpieczeństwa poinformowała organizatorów Igrzysk Olimpijskich o potencjalnym zagrożeniu ze strony rosyjskich hakerów. Atak miałby mieć charakter phishingowy, który obciążyłby serwery organizatorów, przez co prawidłowe funkcjonowanie IO byłoby zagrożone. Mowa też o włamaniach, przez które transmisja wydarzeń z aren sportowych byłaby zakłócana. Doniesienia potwierdziła japońska firma MBSD, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem.

Igrzyska Olimpijskie
Rosyjscy hakerzy planują atak na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Jaki jest motyw hakerów?

Okazuje się, że jednym z motywów rosyjskich cyberprzestępców ma być brak oficjalnej reprezentacji Rosji. Z racji tego, że wśród dużej liczby reprezentantów tego kraju w przeszłości wykryto wiele niedozwolonych substancji, federacja olimpijska wykluczyła Rosję ze startu w tak wielkiej imprezie. Rosjanie, na Igrzyskach Olimpijskich występują więc po flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Hakerzy z Rosji uznali, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio to idealny moment na okazanie swojego niezadowolenia.

Wcześniej wspomniana firma MBSD wykryła atak hakerski, który za pomocą wiadomości mailowych miał rozsyłać specjalne oprogramowanie, które miało usuwać wszystkie dane na komputerze, na którym wiadomość została otwarta. Miejmy nadzieję, że Igrzyska Olimpijskie nie będą zagrożone i będziemy mogli w pełni cieszyć się zmaganiami najlepszych sportowców świata.

Exit mobile version