Connect
To Top

IKEA w prowadza na polski rynek inteligentne głośniki

IKEA wprowadza do Polski inteligentne głośniki, które zostały stworzone przy współpracy z firmą Sonos. Oficjalna premiera głośników odbyła się w kwietniu bieżącego roku i na przestrzeni kilku tygodni trafią na nasz rodzimy rynek. 

IKEA, czyli firma, która słynie z sprzedaży wszelkiego rodzaju mebli wchodzi na rynek technologiczny. Przy współpracy z firmą Sonos, która zajmuje się produkcją urządzeń muzycznych IKEA stworzyła inteligentne głośniki, które do sprzedaży w Polsce trafią już w sierpniu.

Do sprzedaży trafią dwa warianty urządzenia – głośnik w kształcie prostokąta, który będzie łączył się przy pomocy Wi-Fi. Symfonisk, bo tak własnie nazywa się linia głośników, posiada bardzo elegancki design, który z pewnością będzie pasował do różnych wystrojów wnętrz. Producent oferuje położenie go w dowolnym miejscu, jak i zawieszenie go na ścianie. Cena Symfonisk to około 499 złotych i jest to tańsza propozycja.

Znacznie więcej trzeba będzie zapłacić za głośnik, który jednocześnie służy za lampkę. Jest to oczywiście bardziej intrygujący design, który łączy w sobie nie tylko funkcje muzyczne, ale również potrafi oświetlić pomieszczenie swoim ciepłym i jasnym światłem. Całość wygląda bardzo estetycznie i posiada minimalistyczne elementy, które nadają głośnikowi uroku. Tak samo jak w przypadku mniejszej propozycji głośników powstałych z współpracy IKEA-Sonos, lampko-głośnik posiada wbudowany głośnik Wi-Fi. Dźwięk wydobywający się z obu głośników ma stać na najwyższym poziomie i być zbliżonym do tego co prezentuje głośnik Sonos One.

Najważniejszą częścią lampko-głośnika jest możliwość sparowania jej z takim samym urządzeniem w celu stworzenia pary. Dzięki takiemu zabiegowi z łatwością stworzymy w swoim mieszkaniu zestaw stereo, którego możliwości nie zamykają się tylko w elementach muzycznych. Cena tego urządzenia to około 799 złotych.

Oczywiście nowe głośniki IKEA stworzone przy współpracy z firmą Sonos wspierają łączność z innymi głośnikami tego właśnie producenta. Dodatkowo mogą one być obsługiwane przy pomocy komend głosowych – tak jak w przypadku każdego inteligentnego głośnika. Jest też tutaj również wsparcie dla technologii AirPlay 2 Apple.

Nowe głośniki IKEA będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz białym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media