93
Views

IKEA, czyli firma, która słynie z sprzedaży wszelkiego rodzaju mebli wchodzi na rynek technologiczny. Przy współpracy z firmą Sonos, która zajmuje się produkcją urządzeń muzycznych IKEA stworzyła inteligentne głośniki, które do sprzedaży w Polsce trafią już w sierpniu.

IKEA w prowadza na polski rynek inteligentne głośniki

Do sprzedaży trafią dwa warianty urządzenia – głośnik w kształcie prostokąta, który będzie łączył się przy pomocy Wi-Fi. Symfonisk, bo tak własnie nazywa się linia głośników, posiada bardzo elegancki design, który z pewnością będzie pasował do różnych wystrojów wnętrz. Producent oferuje położenie go w dowolnym miejscu, jak i zawieszenie go na ścianie. Cena Symfonisk to około 499 złotych i jest to tańsza propozycja.

Znacznie więcej trzeba będzie zapłacić za głośnik, który jednocześnie służy za lampkę. Jest to oczywiście bardziej intrygujący design, który łączy w sobie nie tylko funkcje muzyczne, ale również potrafi oświetlić pomieszczenie swoim ciepłym i jasnym światłem. Całość wygląda bardzo estetycznie i posiada minimalistyczne elementy, które nadają głośnikowi uroku. Tak samo jak w przypadku mniejszej propozycji głośników powstałych z współpracy IKEA-Sonos, lampko-głośnik posiada wbudowany głośnik Wi-Fi. Dźwięk wydobywający się z obu głośników ma stać na najwyższym poziomie i być zbliżonym do tego co prezentuje głośnik Sonos One.

IKEA w prowadza na polski rynek inteligentne głośniki

Najważniejszą częścią lampko-głośnika jest możliwość sparowania jej z takim samym urządzeniem w celu stworzenia pary. Dzięki takiemu zabiegowi z łatwością stworzymy w swoim mieszkaniu zestaw stereo, którego możliwości nie zamykają się tylko w elementach muzycznych. Cena tego urządzenia to około 799 złotych.

Oczywiście nowe głośniki IKEA stworzone przy współpracy z firmą Sonos wspierają łączność z innymi głośnikami tego właśnie producenta. Dodatkowo mogą one być obsługiwane przy pomocy komend głosowych – tak jak w przypadku każdego inteligentnego głośnika. Jest też tutaj również wsparcie dla technologii AirPlay 2 Apple.

Nowe głośniki IKEA będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz białym.

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.