Site icon MenWorld.pl

Ile czasu spędzamy przed smartfonem? Niepokojący raport App Annie

Smartfony to urządzenia, z których korzystamy codziennie. Są one nie tylko narzędziem naszej pracy, ale również i sposobem na rozrywkę. Agencja App Annie przeprowadziła badanie, z którego wynika, że przed ekranem smartfonów w 2021 roku spędzaliśmy średnio prawie 5 godzin.

Raport App Annie wiele do myślenia

Rozwój technologii sprawił, że smartfony stały się niezwykle przydatnymi urządzeniami, które mogą służyć zarówno do zabicia nudy, jak i pracy w dowolnym miejscu na ziemi. Można śmiało powiedzieć, że w naszych kieszeniach nosimy niewielkie komputery, na których można zrobić dosłownie wszystko. Oczywiście jest to też główne narzędzie do komunikacji z najbliższymi. Raport App Annie pokazuje, ile czasu średnio wpatrywaliśmy się w ekran naszych telefonów w 2021 roku.

Przeczytaj także: Tureckie krowy korzystają z VR. W jakim celu?

Według raportu przygotowanego przez agencję App Annie w mijającym roku średnio przed ekranem naszego smartfona spędzaliśmy 4,8 godziny każdego dnia. Dla porównania w poprzednim roku w tym samym raporcie czas ten wyniósł 4,2 godziny. Niestety, są to dość niepokojące wyniki, ponieważ pokazują, że smartfony zabierają nam coraz więcej czasu.

Aplikacje generują potężne zyski

Raport pokazuje również inne ciekawe statystyki. Okazuje się, ze w ujęciu globalnym użytkownicy pobierali na swoje smartfony aż 435 tys. aplikacji na minutę. Wyniki raportu ukazują również, że co minutę konsumenci tracili w sklepach z aplikacjami ponad 320 tysięcy dolarów. Jest to wzrost o 20 proc. względem poprzedniego roku.

app annie
Ile czasu spędzamy przed smartfonem? Niepokojący raport App Annie

Szacuje się, że w 2022 roku reklamy wewnątrz aplikacji wygenerują aż 350 miliardów dolarów. W mijającym roku było to 295 miliardów USD. Warto zaznaczyć, że Z raportu wynika również, że najpopularniejszymi grami są szybkie i proste tytuły z mikropłatnościami.

Źródło: App Annie

Exit mobile version