Instagram. Kluczowa funkcja serwisu trafia do Polaków

Polska jest jednym z krajów, do którego giganci technologiczni nie przywiązują zbyt wielkiej uwagi, dlatego też wszelkie nowości trafiają do nas zdecydowanie później. Tyczy się to głównie social mediów i nowych funkcji, które na nie trafiają. Instagram w końcu udostępnił swoją funkcję “Take a Break”, która ma ograniczyć korzystanie z tej społecznościówki.

Ograniczenie social mediów to klucz do lepszego samopoczucia

Social media zawładnęły naszym życiem i każdą wolną chwilę spędzamy głównie na przeglądaniu, co nowego działo się, kiedy nas nie było. Nie jest to dobry nałóg, ponieważ wpływa on mocno na nasze życie, jak i całe społeczeństwo. Przerwa od social mediów jest więc wskazana, jednak ograniczenie ich z własnej woli, może okazać się dla wielu trudniejsze, niż myśleli. Dlatego też sam Instagram przychodzi z pomocą. 

Przeczytaj także: YouTube usunie przycisk udostępniania i linkowania

Do polskich użytkowników serwisu Instagram trafiła “nowa” funkcja o nazwie “Take a Break”. Funkcja ta trafiła do użytkowników IG w Stanach Zjednoczonych już jakiś czas temu, jednak firma postanowiła udostępnić ją w naszych kraju dopiero teraz. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które twierdzą, że spędzają za dużo czasu, przeglądając swoją “ścianę” w tej aplikacji. 

Instagram wprowadza funkcję, która przyda się każdemu

Czym jest “Take a Break”? Jest to narzędzie, które ma pomóc w gospodarowaniu czasem, który spędzamy przed Instagramem. Funkcja ta kontroluje czas, który spędzamy na przeglądanie serwisu. Możemy więc ustawić określoną ilość minut, które chcemy spędzić przed IG i kiedy limit ten zostanie przekroczony, aplikacja przypomni nam o przerwie. Nie jest to więc narzędzie, które zakaże nam przeglądania treści. 

instagram
Instagram. Kluczowa funkcja serwisu trafia do Polaków

Jeśli chcecie skorzystać z rozwiązania, to teraz jest to możliwe. Jak je aktywować? Najpierw musimy wejść na swój profil w serwisie, po czym klikamy na menu zlokalizowane w prawym górnym roku (trzy poziome kreski). Instagram otworzy nam kilka pozycji, a my musimy kliknąć opcję “Twoja aktywność”. Opcja, która nas interesuje, to “Ustaw przypomnienia dotyczące przerw” i “Ustaw dzienny limit”. Powiadomienie o przerwach może pojawiać się na ekranie co 10, 20 i 30 minut. Natomiast dzienny limit może wynosić 30, 45, 1h, 2h lub 3 godziny. 

Źródło: Instagram

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj