Instagram Threads. Data startu konkurencji Twittera znana!; Musk oskarża Zuckerberga i Metę o oszustwo! Chodzi o Threads
153
Views

Twitter będzie miał nową konkurencję! Poznaliśmy datę startu Instagram Threads. Czy Elon Musk ma się czego obawiać? Zuckerberg zabierze mu użytkowników?

Początek końca “Ćwierkacza”?

Od przejęcia Twittera przez Elona Muska z portalem społecznościowym nie dzieje się zbyt dobrze. Na początku zmieniono politykę w kwestii weryfikowanych kont. Osoby publiczne, które wcześniej posiadały charakterystyczny znaczek, aby go odzyskać, muszą opłacać abonament. Oczywiście są wyjątki, a te oznaczone są złotym znakiem weryfikacji.

Przeczytaj także: Musk zawalczy z Zuckerbergiem? Napięcie między nimi rośnie

Ostatnio jednak miarka się przebrała, ponieważ z racji przeciążenia serwerów Musk ogłosił, że zweryfikowani użytkownicy mogą przeglądnąć 8000 wpisów, natomiast Ci niezweryfikowani tylko 800. Jeszcze mniej dostali nowi niezweryfikowani użytkownicy platformy. Dlatego też mówi się o tym, że Instagram Threads zabierze użytkowników Twitterowi.

Instagram Threads, czyli konkurencja dla Twittera

Mark Zuckerberg jakiś czas temu ogłosił, że Meta pracuje nad serwisem, który powalczy z Twitterem. Ten będzie się nazywał Instagram Threads i ma wielkie szanse na to, aby zabrać “Ćwierkaczowi” użytkowników. W głównej mierze przez to, jakie “rozwiązania” wprowadza do swojego serwisu Elon Musk. Co więcej, Threads pozwoli na bezproblemowe przeniesienie wszystkiego z Twittera, więc migracja nie będzie żadnym problemem.

Dowiedzieliśmy się, kiedy wystartuje nowy serwis Mety. Jak podaje strona aplikacji w App Store, Instagram Thread wystartuje już 6 lipca. Pozostaje jednak pytanie, czy serwis w tym czasie również będzie dostępny dla użytkowników z innych krajów, w tym z Polski. Data podana w sklepie Apple tyczy się użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: TheVerge

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.