Twitter będzie miał nową konkurencję! Poznaliśmy datę startu Instagram Threads. Czy Elon Musk ma się czego obawiać? Zuckerberg zabierze mu użytkowników?

Początek końca “Ćwierkacza”?

Od przejęcia Twittera przez Elona Muska z portalem społecznościowym nie dzieje się zbyt dobrze. Na początku zmieniono politykę w kwestii weryfikowanych kont. Osoby publiczne, które wcześniej posiadały charakterystyczny znaczek, aby go odzyskać, muszą opłacać abonament. Oczywiście są wyjątki, a te oznaczone są złotym znakiem weryfikacji.

Przeczytaj także: Musk zawalczy z Zuckerbergiem? Napięcie między nimi rośnie

Ostatnio jednak miarka się przebrała, ponieważ z racji przeciążenia serwerów Musk ogłosił, że zweryfikowani użytkownicy mogą przeglądnąć 8000 wpisów, natomiast Ci niezweryfikowani tylko 800. Jeszcze mniej dostali nowi niezweryfikowani użytkownicy platformy. Dlatego też mówi się o tym, że Instagram Threads zabierze użytkowników Twitterowi.

Instagram Threads, czyli konkurencja dla Twittera

Mark Zuckerberg jakiś czas temu ogłosił, że Meta pracuje nad serwisem, który powalczy z Twitterem. Ten będzie się nazywał Instagram Threads i ma wielkie szanse na to, aby zabrać “Ćwierkaczowi” użytkowników. W głównej mierze przez to, jakie “rozwiązania” wprowadza do swojego serwisu Elon Musk. Co więcej, Threads pozwoli na bezproblemowe przeniesienie wszystkiego z Twittera, więc migracja nie będzie żadnym problemem.

Dowiedzieliśmy się, kiedy wystartuje nowy serwis Mety. Jak podaje strona aplikacji w App Store, Instagram Thread wystartuje już 6 lipca. Pozostaje jednak pytanie, czy serwis w tym czasie również będzie dostępny dla użytkowników z innych krajów, w tym z Polski. Data podana w sklepie Apple tyczy się użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: TheVerge