111
Views

Memy z szybkością przeglądarki Internet Explorer zna chyba każdy. Pomimo powolnego działania przeglądarka od Microsoftu miała ogromny wkład w rozwój tego typu aplikacji. Jakiś czas temu producent zapowiedział koniec żywota tego programu. Zaczęło się odliczanie.

Internet Explorer wychodzi z obiegu

Internet Explorer swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Przeglądarka jest przestarzała i mało bezpieczna. Szybkość również nie stoi po jej stronie i używana jest głównie w odosobnionych przypadkach. Kilka lat temu została zastąpiona przez Microsoft Edge, jednak nie usunięto jej z systemu Windows. To jest jednak nieuniknione.

internet explorer_2
Internet Explorer odchodzi w zapomnienie. Koniec już blisko!

Microsoft cały czas wspiera starą przeglądarkę, jednak dni IE są już policzone. Producent przeglądarki zapowiedział już datę, która zwiastuje koniec starej i poczciwej przeglądarki. Gigant z Redmond ujawnił, że przeglądarka przestanie być oficjalnie wspierana 15 czerwca 2022 roku. Po tym terminie deweloper nie wystosuje już żadnych nowych aktualizacji.

Przeczytaj także: Rosjanie panikują. Masowo wykupują smartfony!

Microsoft kończy ze swoją przeglądarką

Deweloper wie jednak, że niektóre stare strony i aplikacje będą wymagać uruchomienia ich za pośrednictwem Internet Explorer, dlatego też w przeglądarce Microsoft Edge znajduje się specjalny tryb IE. Funkcja ta będzie dostępna do 2029 roku, więc w tym przypadku nie ma się o co martwić.

Internet Explorer odchodzi w zapomnienie. Koniec już blisko!
Internet Explorer odchodzi w zapomnienie. Koniec już blisko!

Microsoft przedstawił oś czasu, która potwierdza, co stanie się z przeglądarką Internet Explorer. 17 kwietnia Microsoft 365 i inne aplikacje giganta z Redmond przestaną wspierać IE. Całkowite wsparcie dla przestarzałej przeglądarki internetowej zostanie wyłączone już 15 czerwca. Są to więc ostatnie miesiące życia tej aplikacji.

Źródło: Liliputing

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.