139
Views

Testy nowego systemu iOS 14.5 dla smartfonów, iPadOS 14.5 dla tabletów oraz watchOS 7.4 dla smartwatchy marki Apple trwają już kilka tygodni. Do tej pory najnowsza wersja oprogramowania dostępna była w becie. Wtorkowa konferencja potwierdziła datę wprowadzenia nowego systemu. Teraz okazuje się, że użytkownicy urządzeń Apple mogą dostać go zdecydowanie wcześniej!

Czy konferencja Apple potwierdziła nam datę udostępnienia nowego systemu?

We wtorek 20 kwietnia odbyła się konferencja Apple, na której producent pokazał kilka ciekawych urządzeń – nowych i odświeżonych. Podczas wydarzenia zobaczyliśmy nowe komputery All in One iMac z 24-calowym wyświetlaczem Retina 4K, które dostępne będą w różnych wersjach kolorystycznych czy nowego, fioletowego iPhone 12. Pojawił się także nowy iPad Pro 11/12,9-cala oraz lokalizatory Air Tags.

Skąd więc wiemy kiedy pojawi nowy system iOS 14.5 dla smartfonów i tabletów oraz oprogramowanie dla zegarków Apple Watch? Nowe iPady Pro pracują na najnowszej wersji systemu, a do pełnego funkcjonowania AirTags potrzebny jest właśnie system iOS 14.5. Wszystkie te urządzenia na rynku pojawią się pod koniec kwietnia.

iOS 14.5 - kiedy system pojawi się na urządzeniach Apple?
AirTags do pracy wymagają systemu iOS 14.5.

Najnowsze informacje mówią, że system iOS 14.5 pojawi się wcześniej

Wraz z premierą nowych urządzeń Apple, można było się spodziewać, że system iOS 14.5 zadebiutuje 30 kwietnia. Może okazać się nieco późno, ponieważ ostatniego dnia miesiąca pierwsze lokalizatory AirTags trafią do nowych użytkowników. Do ich obsługi potrzebny jest system iOS 14.5!

Spekuluje się, że system iOS 14.5, iPadOS 14.5 oraz watchOS 7.4 pojawią się kilka dni wcześniej. Osoby zajmujące się marką Apple sugerują, że producent nowe wersje systemów udostępni już 26 kwietnia, tak aby nowe urządzenia były w pełni obsługiwane.

W przypadku systemów na smartfony i tablety zmiany oprogramowania będą raczej kosmetyczne. W przypadku WatchOS 7.4, system wprowadzi funkcję, która zwiększy komfort korzystania ze smartfona. Nowa wersja systemu na zegarki Apple Watch sprawi, że iPhone będziemy mogli odblokować mając na sobie maseczkę. Funkcja ta wyczekiwana jest przez posiadaczy smartfonów i zegarków Apple od momentu jej zapowiedzenia.

iOS 14.5
Nowa wersja WatchOS 7.4 pozwoli na odblokowywanie smartfona w momencie, gdy na twarzy mamy maseczkę.
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.