175
Views

Amerykański gigant szykuje się do premiery swojego nowego smartfona. Jak przystało na nową generację urządzeń, iPhone 13 będzie oferował szereg nowych rozwiązań, które nie znalazły się w “dwunastce”. Najnowsze informacje mówią nam o tym, że nowy smartfon Apple będzie ładował się szybciej niż poprzednik.

Apple w wielu kwestiach zostaje w tyle. Teraz dogoni konkurencję?

Apple, pomimo tego, że jest określane firmą innowacyjną, która wykorzystuje rewolucyjne technologie w swoich smartfonach, nie zawsze idzie za trendami. Tak jest, chociażby w przypadku bezramkowych wyświetlaczy czy szybkiego ładowania baterii. I to właśnie o tę drugą kwestię chodzi.

Przeczytaj także: iPhone 13 z długo wyczekiwaną funkcją!

Obecnie smartfony z systemem Android biją na głowę telefony marki z Cupertino. Modele iPhone można ładować z mocą 20 W. Dla porównania, na rynku znajduje się technologia Oppo SuperVOOD oferująca moc 65 W. Oczywiście większość smartfonów dostępnych na rynku dysponuje technologią ładowania, która oferuje moc do 33 W, jednak nawet w tym przypadku amerykański gigant pozostaje w tyle. Nie ma się co oszukiwać, różnica w czasie ładowania jest spora, ale w nadchodzącym iPhone 13 może się ona nieco zmniejszyć.

iPhone 13
Makiety “trzynastki” – tak mają się prezentować nowe smartfony Apple.

iPhone 13 z szybkim ładowaniem?

Do tej pory użytkownicy smartfonów Apple nie mogli cieszyć się technologią szybkiego ładowania. Ostatnia generacja, czyli iPhone 12, mogła wykorzystywać ładowarkę o maksymalnej mocy 20 W. Patrząc na to, co oferuje konkurencja z systemem Android, nie jest to wcale sporo. Zwłaszcza że mówimy o flagowym modelu, gdzie, chociażby Samsung stosuje szybkie ładowanie w swoich budżetowych modelach. iPhone 13 może wkrótce domknąć tą lukę.

Według raportów MyDrivers iPhone 13 będzie oferował 25 W i jest to bardzo dobra informacja dla przyszłych posiadaczy smartfona Apple. Niestety, amerykańska firma zaczęła sprzedawać swoje kostki ładujące oddzielnie. W zestawie ze smartfonem znajduje się jedynie kabel, dlatego też szybka ładowarka będzie dodatkowym wydatkiem.

Najnowsze informacje mówią, że premiera smartfona Apple odbędzie się 14 września 2021 roku. Przedsprzedaż iPhone 13 ruszy 17 września, a pierwsi klienci otrzymają swoje telefony dokładnie 7 dni później.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.