Izrael. Laserowa ściana systemem obronnym kraju!

Większość krajów posiada swoisty system obrony, jednak Izrael jest państwem, które zainwestowało w zupełnie inne i nowoczesne rozwiązanie. Mowa tutaj o “laser wall”, czyli laserowej ścianie, która będzie dopełnieniem Żelaznej Kopuły (Iron Dome). 

Izrael stawia na nowoczesną ochronę przeciwrakietową

W zeszłym roku było dość głośno o nowym systemie obronnym Izraela. Mowa tutaj oczywiście o Żelaznej Kopule. Jest to system obrony powietrznej o krótkim zasięgu ziemia – powietrze. Radar oraz pociski przechwytujące Tamir są w stanie wychwycić każdą rakietę, moździerz, czy innego rodzaju artylerię skierowaną w Izrael. Teraz system ten zostanie wzmocniony niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem. 


Premier Izraela przyznał, że kraj zainwestował w system obrony o nazwie “laser wall”. Laserowa ściana jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem, które do obrony kraju będzie wykorzystywało wiązkę lasera. W ten sposób ma on udaremniać każdy atak rakietowy skierowany w to państwo. Technologia ta ma zostać zaprezentowana w ciągu najbliższego roku. 

Co ze skutecznością laserowej ściany?

Izrael nie zdradza wielu szczegółów na temat nowego systemu obrony, więc nie można określić, z jaką skutecznością działa. Specjaliści sugerują, że kraj wdroży ten system zarówno na lądzie, morzu, jak i w powietrzu. Laserowa ściana ma wykorzystywać impuls elektryczny, którego zadaniem będzie przechwytywanie pocisków i ich niszczenie. 

Przeczytaj także: Korea Północna kradła kryptowaluty i finansowała wojsko

Laserowa ściana będzie rozwiązaniem, które wzmocni Żelazną Kopułę. Warto jednak zaznaczyć, że zastosowanie laserowego rozwiązania jest zdecydowanie tańsze, niż wystrzeliwanie większej ilości pocisków. Każdy pocisk wykorzystywany w Iron Dome to koszt rzędu dziesiątek tysięcy dolarów. Sugeruje się, że wysłanie odpowiedniego impulsu elektrycznego przez “laser wall” to koszt kilku dolarów. Różnice mają być ogromne. 

Pytanie tylko, czy nowe rozwiązanie będzie skuteczne. Obecnie Iron Dome jest w stanie przechwycić 90 proc. rakiet wystrzelonych w stronę Izraela i sąsiadujących z nim krajów. 

Źródło: HindustanTimes

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj