Jak rozbił się sterowiec Hindenburg? AI pokazało katastrofę w kolorze i 4K!

Sterowiec Hindenburg był jednym z pierwszych pojazdów tego typu używanym na tak wielką skalę. Niestety, katastrofa sterowca była także pierwszą katastrofą lotniczą uchwyconą na filmie. Teraz to tragiczne zdarzenie możemy zobaczyć w kolorze i w rozdzielczości 4K, a wszystko za sprawą sztucznej inteligencji!

Pierwszy takie zdarzenie uwiecznione na filmie

Niemiecki sterowiec Hinderburg był statkiem powietrznym, który pokonywał naprawdę spore odległości. Pojazd ten wykonywał loty na trasie Europa – Stany Zjednoczone. Niestety, 6 maja 1937 roku wykonał swój ostatni lot. W ostatniej fazie lotu transatlantyckiego, kiedy to miał podchodzić do lądowania w hrabstwie Ocean County w New Jersey, nagle stanął w płomieniach.

Przeczytaj także:Sztuczna inteligencja odkrywa ukryty obraz Pablo Picasso!

Ogień zniszczył sterowiec Hinderburg w niecałą minutę. Na pokładzie pojazdu lotniczego w momencie katastrofy znajdowało się 37 pasażerów, z czego swoje życie straciło trzynastu. Zginęły także 22 osoby z 61-osobowej załogi oraz jedna z obsługi naziemnej. Katastrofa historycznego pojazdu jest wyjątkowa, i to w ten negatywny sposób, ponieważ została pierwszą katastrofą lotniczą uwiecznioną na filmie.

Sterowiec hindenburg
Sterowiec w pełnej okazałości.

Sterowiec Hindenburg spłonął tuż przed lądowaniem

Przyczyn katastrofy z udziałem sterowca Hinderburg nie poznano do dziś. Teorii jest wiele, jak zawsze w przypadku niewyjaśnionych katastrof. Jedna z nich mówi o sabotażu jednej z osób załogi. Bardziej prawdopodobny jest jednak wyciek łatwopalnego wodoru. Wpłynąć miała na to burza, która w czasie lądowania szalała wokół lądowiska.

Sztuczna inteligencja raczej nie pomoże nam odkryć przyczyn katastrofy, ale może na pokazać, jak wypadek wyglądał w kolorze i wysokiej rozdzielczości. Wideo, na którym możemy zobaczyć sterowiec Hindenburg, oferuje także odświeżanie na poziomie 60 klatek na sekundę. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj