Jak rozbił się sterowiec Hindenburg? AI pokazało katastrofę w kolorze i 4K!

Sterowiec Hindenburg był jednym z pierwszych pojazdów tego typu używanym na tak wielką skalę. Niestety, katastrofa sterowca była także pierwszą katastrofą lotniczą uchwyconą na filmie. Teraz to tragiczne zdarzenie możemy zobaczyć w kolorze i w rozdzielczości 4K, a wszystko za sprawą sztucznej inteligencji!

Pierwszy takie zdarzenie uwiecznione na filmie

Niemiecki sterowiec Hinderburg był statkiem powietrznym, który pokonywał naprawdę spore odległości. Pojazd ten wykonywał loty na trasie Europa – Stany Zjednoczone. Niestety, 6 maja 1937 roku wykonał swój ostatni lot. W ostatniej fazie lotu transatlantyckiego, kiedy to miał podchodzić do lądowania w hrabstwie Ocean County w New Jersey, nagle stanął w płomieniach.

Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja odkrywa ukryty obraz Pablo Picasso!

Reklama

Ogień zniszczył sterowiec Hinderburg w niecałą minutę. Na pokładzie pojazdu lotniczego w momencie katastrofy znajdowało się 37 pasażerów, z czego swoje życie straciło trzynastu. Zginęły także 22 osoby z 61-osobowej załogi oraz jedna z obsługi naziemnej. Katastrofa historycznego pojazdu jest wyjątkowa, i to w ten negatywny sposób, ponieważ została pierwszą katastrofą lotniczą uwiecznioną na filmie.

Sterowiec hindenburg
Sterowiec w pełnej okazałości.

Sterowiec Hindenburg spłonął tuż przed lądowaniem

Przyczyn katastrofy z udziałem sterowca Hinderburg nie poznano do dziś. Teorii jest wiele, jak zawsze w przypadku niewyjaśnionych katastrof. Jedna z nich mówi o sabotażu jednej z osób załogi. Bardziej prawdopodobny jest jednak wyciek łatwopalnego wodoru. Wpłynąć miała na to burza, która w czasie lądowania szalała wokół lądowiska.

Sztuczna inteligencja raczej nie pomoże nam odkryć przyczyn katastrofy, ale może na pokazać, jak wypadek wyglądał w kolorze i wysokiej rozdzielczości. Wideo, na którym możemy zobaczyć sterowiec Hindenburg, oferuje także odświeżanie na poziomie 60 klatek na sekundę. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama