139
Views

Dzisiejszy rozwój technologii pozwala nam patrzeć na przeszłość w zupełnie innym kolorze. Dosłownie. W sieci pojawiło się nagranie z zawodów sportowych odbywających się w 1902 roku w angielskim Birmingham. Za unowocześnienie materiału odpowiada oczywiście sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja znowu przychodzi z pomocą

Sztuczna inteligencja jest niezwykle przydatnym narzędziem, które pozwala odkrywać nam na nowo coś, co wydawało się, że znamy. Swego czasu AI pozwoliło odkryć ukryty obraz w obrazie Pablo Picasso. To jednak nie wszystko, ponieważ AI zdołało również dokończyć X symfonię Beethovena opierając się na zarysie wykonanym przez autora oraz wzorując się na wcześniejszych dziełach.

Przeczytaj także: X symfonia Beethovena ukończona. Autor? Sztuczna inteligencja

Wiele branż może korzystać z AI. Jednym z przykładów jest chociażby branża filmowa, ponieważ AI jest już w stanie samodzielnie tworzyć zawistny filmowe. Trailery mają sens, są świetnie skomponowane. AI świetnie sprawdza się również w momencie, kiedy trzeba odświeżyć stary film i nadać mu kolorów.

Zawody sportowe z 1902 roku w kolorze

Kilka miesięcy temu na naszym portalu pojawił się news, w którym to przedstawiona została katastrofa sterowca Hindenburg. Teraz możemy podziwiać coś weselszego, ponieważ sztuczna inteligencja odnowiła i nadała kolorów nagraniu przedstawiającemu wydarzenie sportowe z 1902 roku. Zawody odbywały się w angielskiej miejscowości Birmingham.

sztuczna inteligencja
Jak wyglądał sport w 1902 roku? Sztuczna inteligencja znowu w akcji!

W sieci umieszczono nagranie z zawodów sportowych. Materiał dostępny jest nie tylko w kolorze, ale również w jakości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Na wideo możemy zobaczyć zawody lekkoatletyczne. Poniżej znajdziecie pełny materiał udostępniony na kanale Nineteenth century videos. Back to life.

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.