Jaki robot sprzątający wybrać? Odkurzacze automatyczne godne uwagi
Jaki robot sprzątający wybrać? Odkurzacze automatyczne godne uwagi

Jaki robot sprzątający wybrać? Odkurzacze automatyczne godne uwagi

Jaki robot sprzątający wybrać? Odkurzacz automatyczny do 2000 zł

Przechodzimy na „wyższy” poziom zaawansowania. Roboty w tej cenie, które prezentujemy oferują już zdalną obsługę, gdyż wykorzystują do łączności z internetem sieć Wi-Fi. Mogą pochwalić się mapowaniem pomieszczeń. Uwaga, nie mylić z mopowaniem, czyli czyszczeniem na mokro. Mapowanie sprawia, że urządzenie przygotowuje mapę mieszkania. Dzięki temu możemy wybrać konkretne pomieszczenie, które robot ma odkurzyć, przygotować mu tak zwaną „wirtualną granicę” bądź wydzielić część, którą ma „odwiedzić” aby posprzątać powierzchnię. Jak widać, odkurzacz automatyczny w takiej cenie jest już urządzeniem dla kogoś, kto wymaga czegoś więcej.

TEFAL Xplorer Serie 75 Total Care RG7687 – koszt około 1600 zł

  • Model: TEFAL Xplorer Serie 75 Total Care RG7687
  • Maksymalna siła ssania: 2700 Pa
  • Pojemność akumulatora: brak danych
  • Funkcje: zamiatanie, odkurzanie, mopowanie
  • Pojemność pojemnika na kurz: 400 ml
  • Hałas: mniej niż 65 dB
  • Czas pracy: 150 minut

Produkt znanej marki TEFAL może nie tylko odkurzyć, ale również umyć podłogi w naszym mieszkaniu. Model ten wyposażony jest w specjalny czujnik – kamerę laserową, która tworzy mapę wszystkich pomieszczeń zapamiętując również miejsca, które należy omijać. Po pierwszej konfiguracji, która przebiega niezwykle prosto (wystarczy pobrać aplikację Tefal X-Plorer Series 75&95 dostępną w Sklepie Play oraz App Store), urządzenie „poznaje” mieszkanie. Tutaj należy zaznaczyć, że musimy pobrać właśnie aplikację o tej nazwie, gdyż w sklepach dostępne są dwie. Po przygotowaniu mapy, możemy wyznaczyć specjalne miejsca, które będą niedostępne dla robota.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna, parowanie wręcz błyskawiczne. Podczas pierwszego użycia robot sprzątający tworzy mapę naszego domu. Oczywiście, producent udostępnia polską wersję oprogramowania. Można ustalić harmonogram pracy, moc z jaką będzie pracował silnik i tym podobne. Rzecz jasna, wszystko odbywa się zdalnie. O ile nasz router działa poprawnie i łączy się z Internetem.

TEFAL Xplorer Serie 75 Total Care RG7687 świetnie radzi sobie z każdym typem powierzchni, gdyż przede wszystkim posiada mocny akumulator i silne napędy kół, co pozwala mu wjechać nawet na wysokie dywany. Wydajny silnik oferujący moc na poziomie 2700 Pa „wciąga” wszystkie nieczystości. Oczywiście, o to, by drobnoustroje również zostały „zlikwidowane” dba filtr HEPA.

Zestaw? Jak najbardziej na plus. Znajdziemy tam oczywiście – chyba standardowo – szczotkę do czyszczenia sprzętu. Jest również dodatkowy zbiornik na wodę, który po podłączeniu aktywuje tryb mopowania. Producent dołączył trzy ściereczki z mikrofibry, co jest niezwykle miłym dodatkiem. Wspomniany zbiornik oferuje pojemność wynoszącą 90 ml. Dolewamy wodę, zwilżamy jedną z trzech ściereczek i po jakimś czasie cieszymy się czystymi powierzchniami.

Dużą wygodą jest oczywiście komunikacja z robotem za pomocą dedykowanej aplikacji. Nie musimy być wcale podłączeni do tego samego Wi-Fi, aby sterować odkurzaczem. Tak, to oznacza, że niezależnie w jakiej części świata jesteście, możecie… uruchomić sprzątanie waszego domu. Istnieje możliwość wyboru konkretnego pomieszczenia, gdyż kamera laserowa w połączeniu z oprogramowaniem tworzy odrębne pokoje, co widzicie na załączonych zrzutach ekranowych.

Czas pracy urządzenia zależy od mocy, jaką wybierzemy. Maksymalnie wynosi 150 minut. Nie martwcie się – jeśli robot sprzątający nie zdąży odkurzyć całego mieszkania, wróci do stacji ładowania, naładuje akumulator i wróci do miejsca, w którym przerwał pracę. Warto jeszcze wspomnieć o tym, jak używaliśmy robota w testach praktycznych. Urządzenie potrafi jednocześnie odkurzać oraz mopować podłogi, dzięki czemu skraca się czas pracy. Nie musimy czekać na odkurzanie, a następnie podpinać nakładki mopującej, gdyż robot świetnie daje sobie radę wykonując obie te czynności. Po skończonej pracy, odkurzacz wracał do stacji, i ładował baterię.

Ciężko opisać wszystkie rewelacyjne funkcje, jakie oferuje ten model. Jedno jest pewne – jest to świetne urządzenie cechujące się idealnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości.

podsumowanie
solidny odkurzacz automatyczny do zadań specjalnych
TEFAL Xplorer Serie 75 Total Care RG7687 to świetny robot, który cechuje się wysoką jakością wykonania, odpowiednią wydajnością (zarówno w kwestii mopowania jak i odkurzania powierzchni). Plusem jest zaawansowana, ale i intuicyjna w obsłudze aplikacja, z którą poradzi sobie nawet laik. Cóż, takie urządzenia rozleniwiają i uwierzcie, polubicie odkurzanie, gdyż… robot tą pracę wykona za was bezbłędnie.