148
Views

Już na wstępie informuję, że nie jest to raport ogólny, dotyczący wszystkich samochodów dostępnych na rynku. Chodzi o raport Das WeltAuto, czyli dużego “gracza” jeśli chodzi o sprzedaż w naszym kraju. Pierwszy kwartał bieżącego roku zaowocował w firmie podpisaniem ponad sześciu tysięcy umów sprzedaży. Dlatego można mniej – więcej określić, jakie auta używane kupują Polacy.

Oczywiście, jak nie trudno wywnioskować, przedsiębiorstwo sprzedaje samochody głównie z grupy VAG. Dlatego nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że to właśnie auta marek wchodzących w skład grupy sprzedawane są najczęściej. Widać to również w raporcie, ponieważ w pierwszym kwartale klienci najczęściej wybierali Skodę. Patrząc na “mapę sprzedażową”, marka ta dominowała w niemal całym kraju. Topowym modelem była Octavia III. Nie ukrywam, wcale mnie to nie zdziwiło. To dobry samochód, oferowany w atrakcyjnej cenie. Das WeltAuto może pochwalić się 697 sztukami Octavii sprzedanych w pierwszym kwartale. Na drugim miejscu znalazł się Passat B8 w ilości 365 sztuk. Jest przepaść, prawda? Ostatnie miejsce na podium zajmuje Fabia III. Firma sprzedała 350 sztuk tego kompaktowego auta do miasta.

Sprawdź nasz test Skody Octavii z 2.0 TDI 150 KM w wersji Laurin&Klement.

Jakie auta używane kupują Polacy? Das WeltAuto prezentuje raport
Jakie auta używane kupują Polacy? Das WeltAuto prezentuje raport

Jakie auta najczęściej kupują Polacy w Das WeltAuto już wiemy. Sprawdźmy, gdzie najczęściej dochodzi do transakcji

Zagłębiając się w szczegóły raportu możemy zauważyć, że od stycznia do marca bieżącego roku najwięcej pojazdów “pojechało” do województwa pomorskiego. Mowa o 1093 sztukach, co daje 17,6 % sprzedaży. Na drugim miejscu znalazło się mazowieckie z 1051 szt. i 16,9 %. Trzecie miejsce zajmuje śląskie z 647 sztuk w pierwszym kwartale tego roku.

Warto przy okazji zauważyć, ze prawie 35 % sprzedanych samochodów zyskało certyfikat Das WeltAuto. To oznacza roczną gwarancję na pokrycie kosztów napraw, a także szczegółowo sprawdzoną historię i przebieg pojazdu. Nasuwa się jednak pytanie, co z pozostałymi samochodami? Czyżby sprzedawcy nie byli do końca pewni ich stanu? Tego nie wiem.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.