238
Views

Joy-Con w końcu otrzymuje wsparcie na platformie Steam. Są to dobre i wyczekiwane wieści dla posiadaczy kontrolerów od Nintendo.

Joy-Con w końcu otrzymuje oficjalne wsparcie od Steam
Joy-Con w końcu otrzymuje oficjalne wsparcie od Steam

Gdyby ktoś się zastanawiał co to jest Joy-Con to już śpieszę z wytłumaczeniem. Jest to kontroler dołączany do konsol Nintendo Switch i możemy je przymocować po obu stronach konsoli. Stworzy nam to efekt coś na wzór PlayStation Vita. Różnica polega na tym, że możemy je odczepić i każdy Joy-Con może pełnić funkcję kontrolera z osobna, dzięki czemu możemy bez problemu bawić się w dwójkę mając jeden zestaw.

Joy-Con otrzymuje wreszcie wsparcie od Steam

Dzięki wsparcie Steam korzystanie na PC stało się dużo prostsze, bowiem możemy teraz używać tych kontrolerów na raz w pojedynkę jak i w parach. Gracze informują również, że Steam umożliwił także przypisanie wybranych funkcji przyciskom. Warto jednak zaznaczyć, że aktualne wsparcie jest możliwe w wersji beta platformy Steam.

W jaki sposób już uzyskać wsparcie od Steam?

Jeśli chcesz już korzystać z wsparcia dla kontrolerów od Nintendo, musisz przejść do ustawień i w zakładce Konto kliknąć zmień w sekcji udział w testach beta Z opcji należy wybrać Steam Beta Update i zatwierdzić wybór przyciskiem OK

Źródło: Steam

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii peryferia.

Kategoria artykułu
Peryferia
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.