Kaspersky wycofuje się z Polski. Powód jest jasny

Kaspersky to firma zajmująca się produkcją oprogramowania antywirusowego, które jest znane i używane na całym świecie. W związku z agresją Rosji na Ukrainę polski oddział poinformował o zakończeniu współpracy z rosyjskim producentem oprogramowania.

Kaspersky Lab Polska kończy współpracę z rosyjskim dostawcą oprogramowania antywirusowego

Kaspersky Lab Polska poinformowało w swoich mediach społecznościowych o zakończeniu współpracy z producentem programów antywirusowych. Oczywiście powodem jest wywołanie przez Rosję wojny na Ukrainie. Zarząd spółki potwierdził, że nie będzie zaopatrywał się już w produkty rosyjskiego producenta. Podkreślił jednocześnie, że w dalszym ciągu będzie oferował wsparcie techniczne w języku polskim.

Przeczytaj także: Apple wprowadzi plan subskrypcji urządzeń? Ile będzie kosztował iPhone?

Reklama

Potwierdzeniem zerwania współpracy z rosyjskim producentem oprogramowania antywirusowego jest m.in. wyłączenie polskojęzycznej wersji strony internetowej, a także sklepu internetowego z oprogramowaniem. Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami Kaspersky Lab Polska zdradził jednak, że polska spółka planuje zmianę swojej nazwy.

Problemy producenta zaczęły się już przed wojną

Powód zmian jest znany i w pełni uzasadniony. Kupczyk zdradził również, że ze względu na to, że nazwie firmy znajduje się słowo Kaspersky, pracownicy spółki byli często atakowani słownie i łączeni z wybuchem agresją Rosji na Ukrainę. Sama centrala producenta akceptuje takie wyjaśnienie i potwierdza wsparcie dla usług działających na naszym rodzimym rynku.

kaspersky
Kaspersky wycofuje się z Polski. Powód jest jasny

Problemy producenta oprogramowania antywirusowego są mocno związane z atakiem Rosji na Ukrainę. Wiadomo, że popularność oprogramowania Kaspersky mocno spadła. Stany Zjednoczone uznały, że produkty firmy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Z kolei niemiecki rząd od jakiegoś czasu sugerował zaprzestanie korzystania z oprogramowania rosyjskiego producenta. Powodem ma być wątpliwa wiarygodność firmy.

Źródło: Lab Polska

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama