Katastrofa samolotu w Tokio. Przerażające nagranie z lotniska
102
Views

Katastrofa samolotu w Tokio! Na międzynarodowym lotnisku w stolicy Japonii doszło do zderzenia dwóch samolotów na płycie lotniska. W tragicznym wypadku udział wziął pasażerski Airbus A350-900 linii Japan Airlines oraz Bombardier Q Series japońskiej straży przybrzeżnej.

Katastrofa samolotu w Tokio. Są ofiary

Do katastrofy na płycie lotniska Haneda w stolicy Japonii doszło już po zmroku. Według wstępnych ustaleń władz wynika, że pasażerski Airbus A350-900 należący do linii Japan Airlines, na którego pokładzie znajdowało się ok. 370 pasażerów, zaraz po wylądowaniu, mógł zderzyć się z inną maszyną, która poruszała się po płycie lotniska.

Przeczytaj także: Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Tita ..

Katastrofa samolotu w Tokio. Przerażające nagranie z lotniska
Katastrofa samolotu w Tokio. Przerażające nagranie z lotniska. Fot. SkyNews

Drugim samolotem, który wziął udział w katastrofie, był Bombardier Q Series, którym poruszała się załoga japońskiej straży przybrzeżnej. Wstępnie mówi się o tym, że w tym tragicznym wypadku swoje życie mogło straciło pięć osób, należących do załogi Bombardiera. Ich los nie jest jeszcze znany. Wszyscy pasażerowie Airbusa przeżyli.

Katastrofa samolotu w Tokio. Przerażające nagranie z lotniska
Samolot japońskiej straży przybrzeżnej, Bombardier Dash-8, znany także jako Bombardier Q Series. Fot. takapochen @X

Źródło: X (Twitter), zdjęcia: @takapochen

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.