Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po starcie?

Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu! Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu!
Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu!

Niestety, wczoraj potwierdził się najgorszy scenariusz dotyczący wypadku Titana. Turystyczna łódź podwodna według szacunków eksplodowała. Okazuje się, że amerykańska marynarka wojenna usłyszała eksplozję kilkanaście minut po rzekomym zanurzeniu się łodzi.

Łódź-pułapka? Wszyscy pasażerowie zginęli

W niedziele pojawiły się pierwsze informacje o tym, że łódź podwodna, która miała zabrać pasażerów do wraku Titanica, zaginęła niecałe dwie godziny po zanurzeniu. Kontakt z łodzią po prostu się urwał i zaczęto akcję poszukiwawczą. Załoga, w której znajdował się pilot oraz czterech turystów miała zapas tlenu na prawie 100 godzin.

Przeczytaj także: Łódź podwodna, która zaginęła, sterowana była kontrolerem za 120 złotych!

Reklama

Łódź podwodna, która zaginęła sterowana była kontrolerem Logitech; Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu!_1
Łódź podwodna, która zaginęła, sterowana była kontrolerem Logitech

Niestety, według obliczeń tlen w Titanie skończył się wczoraj, tj. czwartek, około godziny 14. Dużych nadziei na znalezienie nie było, co tylko dodało tragizmu całej sprawie. O wypadku Titana wiemy teraz to, że łódź po prostu wybuchła, a amerykańska straż przybrzeżna potwierdziła, że wszyscy pasażerowie nie żyją. Wokół wraku Titanica odkryto pole szczątków, które potwierdziły tragiczny wypadek.

Łódź nie posiadała odpowiedniego certyfikatu, który mówi o tym, że maszyna jest zdolna do zanurzenia się na prawie 4 kilometry głębokości.

Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana?

Co ciekawe, jak podaje The Wall Street Journal, tajny system marynarki wojennej wykrył sygnał implozji, który świadczyłby o wypadku Titana. Analiza danych akustycznych potwierdziła anomalię zgodną z implozją łodzi podwodnej lub eksplozją w obszarze, w którym zanurzył się Titan.

Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu!
Kilka godzin po zaginięciu łodzi podwodnej marynarka wojenna USA zanotowała anomalię, która przypominała eksplozję.

Okazał się, że sygnał ten został wykryty kilka godzin po zanurzeniu się łodzi. Dowódca marynarki wojennej dowiedział się o mniemanym wypadku Titana zaraz po odkryciu anomalii, jednak wytłumaczył, że nie było to dowód, który na 100 proc. można było powiązać z katastrofą łodzi podwodnej.

Źródło: WSJ

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama