128
Views

Ten kto śledzi koszykówkę zza oceanu wie, że NBA to liga, w której co noc bite są jakieś rekordy. Nie inaczej było podczas dzisiejszej kolejki, w której to Kevin Porter Jr. pobił rekord LeBrona Jamesa.

Houston Rockets niespodziewanie postawili się Milwaukee Bucks

Dzisiejszego wieczora Houston Rockets mierzyli się z Milwaukee Bucks. Mecz ten nie miał większego znaczenia. Rockets zaczęli okres przebudowy i przegrywanie meczów jest im na rękę. Im gorszy bilans, tym lepsza pozycja w drafcie. Z kolei Bucks są już niemal praktycznie pewni gry w fazie pucharowej. Sezon skończą najprawdopodobniej na trzeciej pozycji w konferencji wschodniej.

Bucks przyjechali do Houston w najmocniejszym składzie, z dwukrotnym MVP ligi na czele, Giannisem Antetokounmpo. Niestety, Grek doznał kontuzji w pierwszej kwarcie meczu i nie wrócił już na parkiet. Giannis skręcił kostkę i rozegrał jedynie minutę! O ile można było spodziewać się, że Rockets spróbują postawić się “Kozłom”, to nikt nie przypuszczał jaki mecz rozegra Kevin Porter Jr.

Kevin Porter Jr.
Porter Jr. dzisiejszej nocy był niesamowity! Wyrwał zwycięstwo Bucks i został rekordzistą!

Niesamowity Kevin Porter Jr. wygrywa mecz z Bucks

20-letni lider Houston Rockets, który w połowie sezonu został oddany przez Cleveland Cavaliers za “pudełko zapałek” rozegrał fantastyczne zawody. Kevin Porter Jr. w spotkaniu z Bucks eksplodował i zaliczył występ na poziomie 50 punktów i 11 asyst! Siedemnaście oczek zdobył w samej czwartej kwarcie, pieczętując zwycięstwo Rocekts nad Bucks – 143 do 136!

Występ gracza okazał się historyczny, ponieważ Kevin Porter Jr. został najmłodszym graczem w historii ligi, który w jednym meczu zdobył co najmniej 50 punktów i 10 asyst. W ten wieczór miał on 20 lat i 360 dni. Tym samym pobił poprzedni wynik, który należał do LeBrona Jamesa. Grający wtedy w Cleveland James, mecz z takimi statystykami rozegrał 5 marca 2008 roku. Miał wtedy 23 lata i 66 dni.

Patrząc przez pryzmat tego, że jeszcze kilka miesięcy temu Kevin Porter Jr. został wyrzucony z Cavaliers za niemoralne zachowanie (wszczęcie kłótni, po tym jak nowy gracz przychodzący z innego klubu dostał jego szafkę) i grający przez kilka tygodni w niższej lidze NBA, G-League, jego osiągnięcie jest jeszcze bardziej imponujące!

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.