Kierowco, jeśli zapomnisz o tym, zapłacisz ponad 300 zł!

A więc jednak, stało się. Rząd przyjął nowelizację, a co za tym idzie, kierowco, jeśli zapomnisz o badaniu technicznym i zrobisz je po terminie, będziesz musiał zapłacić za nie dwa razy!

Niestety, zapominalscy mogą mieć problem. Dotychczas brak badania technicznego nie oznaczał żadnych problemów. Rząd za sprawą nowelizacji sprawił, że jeśli zapomnimy o badaniu technicznym, będziemy musieli zapłacić zamiast 99 zł aż 198 zł. Mało tego, warto przypomnieć, że jeśli posiadacie samochód z instalacją gazową LPG, będziecie w przypadku opóźnienia musieli zapłacić ponad 320 złotych! Na szczęście, jeśli termin zostanie przekroczony do trzydziestu dni, Stacja Kontroli Pojazdu nie będzie wymagała uiszczenia dodatkowej – karnej – opłaty za badanie techniczne. Są też dobre wieści. Jeśli wykonacie badanie techniczne wcześniej, nie oznacza to, że „stracicie” czas, który pozostał do kolejnego badania. Krótko mówiąc, po prostu, zostanie on rozszerzony o kolejne dwanaście miesięcy.

Kierowco, jeśli zapomnisz o tym, zapłacisz ponad 300 zł!
Kierowco, jeśli zapomnisz o tym, zapłacisz ponad 300 zł!.

Kierowco, oprócz kar czeka Cię jeszcze jedna zmiana

SKP podczas badania technicznego będzie musiało wykonać zdjęcie naszego samochodu, które będzie dowodem wykonanej pracy. Stacje Kontroli Pojazdów będą archiwizować takie materiały przez pięć lat.

Reklama

Nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Czy obowiązkowe badania techniczne pojazdów będą droższe? Na szczęście, nowelizacja nie będzie zmieniona, chociaż wiele wskazuje na to, że możemy powoli spodziewać się zwiększenia kwot, jakie wydajemy w SKP.

Sprawdź również: Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów. Zachęcam także do lektury innych naszych artykułów z kategorii motoryzacja.

Reklama