Kierowco zwolnij! Kierujesz życiem!

Młodzi ludzie nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość

Osoby w wieku od 18 do 24 lat w ubiegłym roku byli sprawcami aż 5823 wypadków (20% wypadków powstałych z winy kierujących) w których zginęło aż 542 osoby, a 7790 było rannych. Niestety brak umiejętności oraz doświadczenia, a także skłonność do brawury i ryzyka sprawiła, że przyczyną prawie 40% wypadków było niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków ruchu.

Dlatego też Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa apelują o rozważną jazdę i uruchamiają kampanię pt. „Kierujesz życiem”. Ma ona kształtować pozytywną postawę oraz budować świadomość w zakresie negatywnych skutków nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w przypadku obowiązujących limitów prędkości oraz niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych.

Niestety liczba wypadków nie maleje, a wręcz niepokojąco wzrasta. Zbyt duża prędkość była przyczyną ponad siedmiu tysięcy wypadków (21,4%) w 2016 roku. Wzrost w porównaniu do roku 2015 wyniósł 5,4%. Sprawcami 29 081 (86,4%) wypadków w 2016 r. byli kierujący pojazdami, przy czym największą liczbę̨ sprawców wypadków w tej grupie – 4503 (15,5%) – stanowiły osoby w wieku 18-24 lata, w tym 1327 kobiet (29,5%) i 3176 mężczyzn (70,5%).

 

Kierowco zwolnij! Kierujesz życiem!

Kierujesz życiem

Kierujesz życiem

Nowy spot Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma zwrócić uwagę na problem niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Pamiętajmy, że ograniczenie pokazane na znaku to prędkość maksymalna w dobrych warunkach. Przypominamy o tym, bo każde uratowane na drodze życie i ochronione zdrowie jest warte tego, by powtarzać informacje o zasadach bezpiecznej jazdy i ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, a także udostępniania go dalej. Dzięki temu wspólnie dotrzemy do jak największej liczby osób, co pozwoli na uświadomienie wielu kierowców, którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego.

 

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

https://www.facebook.com/KrajowaRadaBRD/

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!