118
Views

Założyciel Apple przez wielu uważany jest za pioniera rynku smartfonów. Jest to też osoba, którą fascynują się ludzie na całym świecie. Na tyle, że klapki Steve Jobsa sprzedano za krocie!

Na przestrzeni lat wiele przedmiotów należących do Jobsa trafiło na aukcje

Pierwszy iPhone zrewolucjonizował rynek smartfonów. Zmarły w 2011 roku Steve Jobs dopilnował tego, aby nowa generacja smartfonów spełniała wymagania wszystkich użytkowników. 11 lat po śmierci jednego z trzech założycieli Apple co jakiś czas słyszymy o różnych przedmiotach, które należały do Jobsa i zostały sprzedane na aukcji.

Klapki Steve Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę! ILE?!
Klapki Steve Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę! ILE?!

Przeczytaj także: Brakuje iPhone 14 Pro i Pro Max. Apple mówi o problemach produkcyjnych

W ciągu kilku ostatnich lat sprzedano wiele przedmiotów, które należały do założyciela Apple. Na aukcji pojawiło się m.in. jego podanie o pracę czy prototyp Apple-1. Teraz jednak postanowiono sprzedać klapki Steve Jobsa. Cena po prostu zapiera w dech w piersiach.

Klapki Steve Jobsa sprzedane na aukcji

Zanim napiszemy, za ile sprzedano klapki Steve Jobsa, spróbujcie zgadnąć kwotę, za jaką można było sprzedać to obuwie. Jestem pewien, że nie zgadniecie! Dom aukcyjny Julien’s Auction z Kalifornii wystawił na aukcje zamszowe klapki, w których Jobs często chodził w latach 70. i 80. XX wieku. Na obuwiu możemy zobaczyć wyraźnie odciśnięty ślad stóp założyciela Apple.

Już sama cena wywoławcza była spora, ponieważ na początku trzeba było wyłożyć 15 tys. dolarów. Klapki Steve Jobsa ostatecznie sprzedano za… 218 tys. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam niemal milion złotych! Jeśli wierzyć domowi aukcyjnemu są to najdrożej sprzedane klapki w historii.

Klapki Steve Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę! ILE?!
Oto klapki warte niemal milion złotych! Fot. Julien’s Auction

Źródło: Slash Gear/Julien’s Auction

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.