Koncert i wirtualna rzeczywistość

Pod koniec lutego brytyjski zespól Years & Years grający muzykę elektroniczną  dał interaktywny koncert transmitowany na żywo wirtualnej rzeczywistości. Było to pierwsze tego typu wydarzenie na świecie. Partnerem technologicznym koncertu była firma Samsung,  osoby zaproszone na koncert zostały wyposażone w gogle Samsung Gear VR. Dzięki temu słuchacz miał możliwość przełączania widoku pomiędzy trzema kamerami, jedna w pierwszym rzędzie, drugą na scenie oraz trzecią nad sceną.

Jesteśmy zachwyceni. Występ był zupełnie inny od każdego poprzedniego koncertu. Element VR dodaje zupełnie nowy wymiar dla nas, jako wykonawców i dla tych, którzy nas oglądali. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi artyści zaoferowaliśmy naszym fanom takie niepowtarzalne, szczególne i wciągające wrażenia. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć siebie w występie w wideo 360°” – powiedział zespół Years & Years.

Dokładnie 11 marca  na oficjalnym profilu Samsunga oraz Youtube ma pojawić się wideo podsumowujące koncert.  Innowacyjna metoda została ciepło przyjęta przez fanów, należy się spodziewać, że coraz więcej artystów może grać koncerty w wirtualnej rzeczywistości.

 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...

Fame MMA 17: przypadkowo poznaliśmy nowe nazwiska

Całkiem przypadkiem poznaliśmy kilku zawodników, którzy wezmą udział podczas...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Twoje stare BMW może być lepsze niż nowe!

Po co kupować nowe, skoro twoje stare BMW może...


Artykuł partnerski
Artykuł partnerskihttp://menworld.pl
MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!