82
Views

Pod koniec lutego brytyjski zespól Years & Years grający muzykę elektroniczną  dał interaktywny koncert transmitowany na żywo wirtualnej rzeczywistości. Było to pierwsze tego typu wydarzenie na świecie. Partnerem technologicznym koncertu była firma Samsung,  osoby zaproszone na koncert zostały wyposażone w gogle Samsung Gear VR. Dzięki temu słuchacz miał możliwość przełączania widoku pomiędzy trzema kamerami, jedna w pierwszym rzędzie, drugą na scenie oraz trzecią nad sceną.

Jesteśmy zachwyceni. Występ był zupełnie inny od każdego poprzedniego koncertu. Element VR dodaje zupełnie nowy wymiar dla nas, jako wykonawców i dla tych, którzy nas oglądali. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi artyści zaoferowaliśmy naszym fanom takie niepowtarzalne, szczególne i wciągające wrażenia. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć siebie w występie w wideo 360°” – powiedział zespół Years & Years.

Dokładnie 11 marca  na oficjalnym profilu Samsunga oraz Youtube ma pojawić się wideo podsumowujące koncert.  Innowacyjna metoda została ciepło przyjęta przez fanów, należy się spodziewać, że coraz więcej artystów może grać koncerty w wirtualnej rzeczywistości.

 

Tagi:
· · · ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.