115
Views

Korporacje są nastawione na zysk, a w przypadku Call of Duty, dochód w połowie daje sama wersja mobilna. Czy produkcja wersji na PC ma sens?

Koniec Call of Duty na PC? Połowa przychodu to wersja Mobile
Koniec Call of Duty na PC? Połowa przychodu to wersja Mobile

Niedawno Activision Blizzard opublikował raport finansowy, z którego wynika, że na grach mobilnych zarabia więcej niż na PCtach i konsolach razem wziętych. W wersji mobilnej wystarczą trzy tytuły, które generują dla firmy ogromny dochód. Mowa o takich tytułach jak: Call of Duty Mobile, Candy Crush Saga oraz Diablo Immortal. Ten ostatni był bardzo krytykowany na ogromne mikropłatności dostępne w grze i to właśnie ten tytuł generuje największe zyski.

Koniec Call of Duty na PC? Połowa przychodu to wersja Mobile
Koniec Call of Duty na PC? Połowa przychodu to wersja Mobile

Jeśli przyjrzymy się drugiemu kwartałowi tego roku można dojść do wniosku, że rynek gier mobilnych cały czas rośnie w sile i z kwartału na kwartał cały czas się zwiększa. Sam raport finansowy jest bardzo dobry dla firmy. Rynek gier mobilnych aktualnie zalicza spadek, a tymczasem Activision Blizard jest w stanie osiągać rekordowe dochody.

To nie Call of Duty generuje tak wysokie przychody?

Najciekawsze jest jednak, że 680 milionów dolarów z 831 milionów wygenerowały tylko dwa tytuły: Candy Crush oraz Farm Heroes. W ten sposób można dojść do prostego wniosku. Po co inwestować w ogromne projekty gier na PCty, gdzie gracze często mają bardzo wysokie wymagania, skoro w dużo prostszych tytułach można zgarniać krocie na samych mikropłatnościach?

Źródło: Kotaku

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii gry.

Kategoria artykułu
Gry
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.