Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je?

Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je? Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je?
Chrome oficjalnie przestanie być wspierany dla Windowsa 7 i 8.1.

Koniec Google Chrome jest bliski, ale spokojnie, nie chodzi o samą przeglądarkę, ale o wsparcie dla starszych urządzeń. Konkretnie mowa tutaj o starych systemach Windows, które w dalszym ciągu są w użytku. Jeśli korzystacie z tych OS, wkrótce będziecie musieli przesiąść się na inną przeglądarkę.

Koniec Google Chrome na starszych Windowsach

Pomimo tego, że Microsoft wydał już Windowsa 11, to bardzo dużo osób w dalszym ciągu korzysta ze starszych systemów operacyjnych amerykańskiego giganta technologicznego. I nie chodzi tutaj o Windowsa 10, a o jeszcze starsze wersje. Google przez długi czas wspierało przestarzałe systemy, jednak w końcu powiedziało dość.

Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je?
Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je?

Przeczytaj także: Współdzielenie konta na Netflix. Wiemy, jak będzie wyglądało w Polsce!

Reklama

Koniec Google Chrome na starych systemach Windows jest bardzo bliski, więc jeśli korzystacie z komputerów, na których zainstalowany jest Windows 7 lub 8.1, to w ciągu kilku dni będziecie musieli po prostu znaleźć inną przeglądarkę, jeśli chcecie bezpiecznie przeglądać sieć.

Google kończy ze wsparciem dla starych systemów

Początkowo koniec Google Chrome dla starszych systemów miał nastąpić 15 lipca 2021 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii gigant technologiczny zdecydował się na przesunięcie tej daty do 15 stycznia 2022 roku. Ostatecznie wsparcie skończy się 10 stycznia 2023 roku.

Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je?
Chrome oficjalnie przestanie być wspierany dla Windowsa 7 i 8.1.

Ostatnią aktualizacją przeglądarki, jaką otrzymają użytkownicy starszych Windowsów będzie wersja 109. 7 lutego pojawi się wersja Chrome 110, która do działania, będzie wymagała systemu Windows 10 lub 11. Na stronie wsparcia możemy przeczytać:

Starsze wersje Chrome będą nadal działać, ale nie będą wydawane kolejne aktualizacje dla użytkowników tych systemów operacyjnych. Jeśli obecnie korzystasz z systemu Windows 7 lub Windows 8.1, zachęcamy do przejścia na obsługiwaną wersję systemu Windows przed tą datą, aby zapewnić, że nadal będziesz otrzymywać najnowsze aktualizacje zabezpieczeń i funkcje Chrome

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama