Kontrole abonamentu RTV - kto zostanie skontrolowany?
116
Views

Poczta Polska zdecydowała się na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących kontroli. Kontrole abonamentu RTV mają być przeprowadzane przez kontrolerów PP. Kto może się ich spodziewać?

Poczta Polska rozwiewa wątpliwości

Kontrole abonament RTV – na ten temat powiedziano już wiele, dlatego też Poczta Polska postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego, kto może spodziewać się wizyt kontrolerów. Warto zaznaczyć, że tego typu opłaty nie występują tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich.

Przeczytaj także: Konkurs Nagroda Jamesa Dysona dla inżynierów to twoja szansa!

Abonament RTV w tym roku podrożał, ponieważ mówimy tutaj o kwocie 27,30 złotych, co jest 10-procentowym wzrostem względem poprzedniej ceny. Istnieje też opłata za radioodbiornik, nawet ten w samochodzie – 8,70 PLN. Kara w przypadku niezarejestrowanego telewizora wynosi 1080 złotych, a w przypadku radioodbiornika 261 PLN.

Kontrole abonamentu RTV - kto zostanie skontrolowany?
Kontrole abonamentu RTV – kto zostanie skontrolowany?

Kontrole abonamentu RTV – kto może się ich spodziewać?

  • Z wyjaśnień Poczty Polskiej wynika, że kontrole abonamentu RTV może wykonywać tylko osoba ze specjalnymi uprawnieniami. Listonosz nie może dokonać takiej kontroli.
  • Kontrola abonamentu RTV poparta jest art. 7 ustawy o opłatach abonamentowych, w którym opisane jest to, jak ta kontrola może przebiegać.
  • Nieważne czy korzystamy z odbiornika, czy też nie, każdy telewizor czy radio powinny zostać zarejestrowane, ponieważ ustawa jedynie zakłada, że jest on użytkowany. Jeśli urządzenia mogą odbierać sygnał telewizyjny czy radiowy, należy go zgłosić.
  • Najwięcej kontroli przeprowadzane będzie w firmach i instytucjach. Poczta Polska wyjaśnia, że gospodarstwa domowe będą stanowić “mały odsetek”.
  • Przed wystawieniem tytułu wykonawczego Poczta Polska ma informować o zaległych opłatach. Od decyzji można się odwołać, rozłożyć płatność na raty, a także złożyć wniosek o umorzenie kary.
Kontrole abonamentu RTV - kto zostanie skontrolowany?
Kontrole abonamentu RTV – kto zostanie skontrolowany?

Źródło: Poczta Polska

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.