Korea Północna. Haker sam wyłączył internet w całym kraju!

Korea Północna w ostatnim czasie miała spore problemy z łącznością internetową w całym kraju. Okazuje się, że odpowiedzialna była za to jedna osoba. A konkretnie amerykański haker o pseudonimie P4x.

Korea Północna padła ofiarą ataku hakera

Wyłączenie łączności internetowej w całym kraju jest niezwykle imponującym osiągnięciem. Zwłaszcza jeśli mówimy o tym, że dokonała tego jedna osoba. W ostatnim czasie Korea Południowa miewała problemy z połączeniem sieciowym w całym swoim kraju.

Przeczytaj także: Korea Północna kradła kryptowaluty i finansowała wojsko

W ostatnich dniach łączność ze wszystkim stronami działającymi na terenie tego kraju została przerwana. Tyczyło się to również oficjalnej strony rządowej tego kraju. Korea Północna podejrzewała, że mogła paść ofiarą ataku cybernetycznego. I tak dokładnie było, jednak okazało się, że za atakiem tym stoi jedna osoba.

Jeden człowiek pozbawił dostępu do sieci cały kraj

Korea Północna stała się ofiarą ataku jednego hakera o pseudonimie P4x. Amerykanin wykorzystał istniejące luki systemowe, które państwo nie załatało. Haker zdradził, że państwo korzysta z przestarzałych wersji Apache, a wykorzystywany system operacyjny Red Star OS oparty jest na nieaktywnych już wersjach Linuksa. To sprawia, że serwery państwa są podatne na ataki ze strony hakerów.

korea północna
Hakowali jego, to on pozbawił cały kraj internetu. Amerykański haker wziął odwet na totalitarnym państwie.

P4x zdradził również, że na tę chwilę celował jedynie w luki systemowe. Kolejnym krokiem będzie atak na same serwery. Jego działania to zemsta za ataki hakerskie wykonane przez hakerów z Korei Północnej wymierzone w jego stronę. Korea Północna zidentyfikowała go jako jednego z badaczy bezpieczeństwa i uderzyła w jego prywatność. Kiedy zgłosił to odpowiednim służbom, żadne kroki nie zostały podjęte, więc zaczął działać na własną rękę. Efekty już widzimy.

Źródło: Wired

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj