Suzuki i Korona Kielce
Suzuki i Korona Kielce

Korona Kielce i Suzuki Motor Poland – rozszerzenie współpracy

Korona Kielce i Suzuki Motor Poland – japoński koncern sponsorem klubu sportowego

Japoński koncern motoryzacyjny inwestuje w polski sport. Wiemy o współpracy w boksie, koszykówce, a teraz także w piłce nożnej. Korona Kielce, która na co dzień gra w LOTTO Ekstraklasa, czyli najwyższej lidze może pochwalić się rozszerzeniem współpracy z Suzuki Motor Poland. Logo marki widnieje w centralnym miejscu na koszulkach.  Stadion znajdujący się na ulicy Ściegiennego będzie od teraz nosił nazwę Suzuki Arena.

 

Inwestycje w klubie

Za sprawą współpracy klub będzie mógł pozyskać nowych zawodników. Piotr Dulnik, który jest Prezesem Zarządu Suzuki Motor Poland na konferencji prasowej powiedział: „Od początku deklarowaliśmy, że zależy nam na długofalowej współpracy. Rozszerzyliśmy umowę sponsorską z Klubem Korona Kielce. Jesteśmy Sponsorem Głównym klubu, nasze logo widnieje w centralnym miejscu na koszulkach zawodników z przodu. Marka Suzuki jest szeroko eksponowana na kieleckim stadionie – na bandach led, bannerach reklamowych i w wielu innych istotnych miejscach. Ponadto, Suzuki zostało sponsorem tytularnym kieleckiego stadionu, który będzie nosić nazwę Suzuki Arena. Oprócz tego, że jesteśmy sponsorem, Suzuki wygeneruje dodatkowe środki na podpisywanie kontraktów z piłkarzami, którzy będą mogli wzmocnić klub.

Podczas konferencji głos zabrał także Prezes Zarządu Korona S.A., Krzysztof Zając. „Już prawie rok współpracujemy z Suzuki Motor Poland. Cieszę się, że tak duża firma o zasięgu globalnym współpracuje z nami i deklaruje wsparcie, nie tylko wtedy, kiedy odnosimy sukcesy, ale również wtedy, gdy będziemy potrzebować większego wsparcia, aby utrzymywać pozycję i piąć się do góry. Od nowego sezonu logotyp Suzuki znajduje się w najważniejszym miejscu na koszulkach pierwszego zespołu, ale Suzuki wspiera również drugą drużynę oraz drużynę juniorów, która teraz znajduje się na drugim miejscu w tabeli ogólnopolskiej Centralnej Ligi Juniorów. Jest to ogromny potencjał, który wraz z Suzuki chcemy rozwijać.„. W ramach współpracy Korona Kielce otrzymuje od Suzuki najnowsze modele Vitara oraz SX4 S-Cross.

Życzymy klubowi z Kielc samych sukcesów!