168
Views

Tak to już jest z tymi producentami ekspresów automatycznych, że nas rozleniwiają jak tylko się da. Przykład? Nowy KRUPS Intuition Experience +, który potrafi przygotować 21 różnych napojów kawowych. Oczywiście, to nie koniec jego atutów.

Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że kawa w fajnej, stylowej kawiarni, w której brzmi świetna muzyka smakuje wyjątkowo. Ale wszyscy dobrze wiemy, że czasami pogoda jest tak fatalna, że najchętniej nie wychodzilibyśmy nie tylko z domu, ale w ogóle, spod ciepłego koca. Szczególnie teraz, gdy za oknem “szaleje” jesień. I to właśnie przy takiej chłodnej atmosferze fajnie napić się cappuccino czy rozgrzewającego latte z cynamonem. W takich chwilach sprawdzi się nowy ekspres automatyczny KRUPS Intuition Experience +.

KRUPS Intuition Experience + Bądź baristą, nie będąc baristą
KRUPS Intuition Experience + Bądź baristą, nie będąc baristą

Jak to jest być baristą, nie będąc nim?

To proste. Posiadacze ekspresów automatycznych doskonale wiedzą jak to wygląda. Rzecz jasna, jeśli mielibyśmy osobny młynek, ekspres kolbowy i przeprowadzilibyśmy cały cykl przygotowywania ulubionego napoju, moglibyśmy nazywać się w 100% domowym baristą. Nie oszukujmy się – kto z nas ma na to czas? Niezależnie od tego czy spieszymy się rano, czy relaksujemy się z kawką wieczorem – wielu z nas zamiast stać przy ekspresie woli kliknąć przycisk i za chwilę cieszyć się ciepłym latte lub zimnym frappe.

Podobno nowy ekspres marki KRUPS ma zastąpić nas, jako baristę w naszym domowym zaciszu. Lub biurze, w zależności od tego, gdzie to urządzenie będzie ulokowane. Jedno jest pewne – za sprawą specjalnej technologii KRUPS QUATTRO FORCE, która optymalizuje każdy etap procesu parzenia kawy możemy być pewni, że otrzymamy gotowy, pyszny efekt w postaci ulubionego napoju. Tak przynajmniej sugeruje producent.

KRUPS Intuition Experience + Bądź baristą, nie będąc baristą
KRUPS Intuition Experience + Bądź baristą, nie będąc baristą

KRUPS Intuition Experience +

Co wiemy o tym modelu? Przede wszystkim posiada pojemnik na ziarna ze stalowym, stożkowym młynkiem. Możemy oczywiście zmieniać ustawienia stopnia zmielenia ziaren kawy. Zbiornik mieści trzy litry wody, a fusy “odbieramy” od frontu. Pozostając przy przedniej części ekspresu warto zauważyć bardzo elegancki materiał, z jakiego wykonano ekspres. Mowa o szczotkowanym aluminium, które powinno pasować do wielu różnych wystrojów wnętrz.

Dużym atutem ekspresu (czym nie może pochwalić się wielu producentów) jest specjalny projekt. KRUPS Intuition Experience + został zaprojektowany tak, aby emitować jak najmniejszy poziom dźwięku, co jest szczególnie ważne np. wtedy, gdy robimy sobie kawę o poranku, a inni domownicy jeszcze śpią.

Jak już wcześniej wspomniałem, ekspres posiada zapamiętanych 21 różnych przepisów, a użytkownicy mogą zapisać swoje indywidualne preferencje w ośmiu różnych profilach. Oczywiście, producent przewidział również to, że jedni wolą słabszą, a inni mocniejszą kawę. Dla takich osób zaprojektowano cztery różne poziomy mocy. Dodam tylko, że ustawieniami ekspresu sterujemy za pomocą dotykowego ekranu OLED. Po szczegółową specyfikację odsyłam na stronę producenta – marki KRUPS.

KRUPS Intuition Experience + Bądź baristą, nie będąc baristą
KRUPS Intuition Experience + Bądź baristą, nie będąc baristą

Sprawdź nasz test Melitta Barista TS Smart.

Kategoria artykułu
AGD i RTV · Dom
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.