Kup to auto, a po roku będzie warte więcej niż nówka!
427
Views

Zakup auta z salonu to uczucie, któremu towarzyszy ekscytacja. Niestety, takie samochody po wyjechaniu z poza granice salonu od razu tracą na wartości. Jeśli chcesz tego uniknąć, kup to auto, ponieważ po roku tylko na niej zyska! O jakim modelu mowa?

Jakie auta najmniej tracą na wartości?

Utrata wartości samochodu zaraz po wyjechaniu z salonu to zjawisko, które bardzo rzadko da się uniknąć. Oczywiście z czasem niektóre samochody zyskują miano klasyków, są też tzw. białe kruki, przez co samochody te z biegiem lat zyskują na wartości ogromne kwoty.

Jak Cię złapią to Ci zabiorą auto. Kup to. Kłopot z głowy!
Nowe auta z reguły w pierwszym roku tracą sporą wartość rynkową. Fot. MenWorld

Przeczytaj także: Utrata wartości. Ten Mercedes po roku jest wart 50% mniej

Kupno takiego samochodu z salonu nie jest jednak możliwe, dlatego też jeśli chcemy wejść w posiadanie “nówki sztuki”, warto zwrócić uwagę na poniższe badanie serwisu iSeeCars, które na podstawie rynku motoryzacyjnego w Stanach Zjednoczonych, ujawniło auto, które po roku od zakupu zyskuje na wartości! Jest to jedyny taki samochód na liście, więc jeśli chcesz wybrać dobrze, kup to auto.

Kup to auto, a po roku będzie droższe!

W serwisie iSeeCars pojawiło się zestawienie samochodów, które tracą najmniej na wartości w ciągu roku. Okazuje się, że na liście znajduje się jedno auto, które nie traci, a zyskuje na swojej wartości i jest to Land Rover Range Rover. Z danych wynika, że ten luksusowy model brytyjskiego producenta w ciągu roku na rynku USA zyskuje 2,8 proc. na swojej wartości!

Kup to auto, a po roku będzie warte więcej niż nówka!
Kup to auto, a po roku będzie warte więcej niż nówka! Fot. Land Rover Range Rover

Na drugim miejscu w zestawieniu samochodów, które pokazuje auta o najmniejszej utracie wartości, uplasowała się niewielka KIA Rio (-0,1 proc). Podium zamknęła G-Klasa (-2,3 proc.), na czwartej lokacie uplasował się Ford Maverick (-4,1 proc.), a oczko niżej znalazła się jego hybrydowa wersja (-4,4 proc.). W pierwszej dziesiątce znajdziemy trzy Toyoty – Sequoia Hybrid (-4,6 proc.), Corolla Hybrid (-5 proc.) i RAV4 Hybrid (-5,3 proc.). Ostatnie dwa miejsca zajęły kolejno Honda Civic (-5,5 proc.) i Kia Sportage Hybrid (-5,9 proc.).

Utrata wartości aut. Ten Mercedes po roku jest wart 50% mniej; Kup to auto, a po roku będzie warte więcej niż nówka!
W USA Land Rover Range Rover zyskuje 2,8 proc. wartości rynkowej po roku od zakupu! Fot. iSeeCars

Źródło: opr. wł./iSeeCars

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.