211
Views

Zabieg terenówki bez dachu już jest nam dobrze znany. Przecież prawdę mówiąc Jeepa Wranglera można rozebrać tak, że zostanie pozbawiony nawet drzwi. Marka Land Rover stworzyła niegdyś nawet wersję Evoque bez dachu. Natomiast koncepcja samego Land Rover Defender Cabrio w takim wydaniu sięga już roku 2019, kiedy to wraz z premierą modelu zapowiadano, że taka wersja się może pojawić.

Model w postaci cabrio z miękkim dachem został przedstawiony w grudniu 2021 roku. Bazować będzie na wersji 3 drzwiowej 90. Land Rover Defender Convertible nazwany został Valiance, a to przez to, że nie będzie budowany przez samego Land Rovera, ale zewnętrzną markę. Powstanie na chwilę obecną w liczbie 5 egzemplarzy, z czego klienci do wyboru będą mieli 3 kolory: Côte d’Azur, Solihull Sand, and Kokkini Paralia.

Land Rover Defender Cabrio
Land Rover Defender Cabrio.

Land Rover Defender Cabrio

Solihull Sand Valiance Covertible przedstawiony został na załączonych zdjęciach i swoim wyglądem nawiązuje do angielskich wiosek. Nadwozie jest w lekko zielonkawym kolorze z szarymi błotnikami, natomiast soft-top w kolorze beżowym. Felgi to 20-calowe, białe “Space Cowboy”. W środku wiele akcentów miedzianych, z opcją na klasyczną kierownicę oraz wzór siedzeń.

Cena trochę zwala z nóg. Przeróbka przekracza samą wartość kupna auta. Modyfikacje kosztować będą 84 700 Euro, co z ceną wersji jaką musimy kupić winduje do 138 500 Euro. Wielu mówi, że opcja ta byłaby zdecydowanie lepsza w przypadku kupna 520 konnej wersji z V8 pod maską.

Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.