Laptop do 2000 zł – jaki sprzęt wybrać
Laptop do 2000 zł – jaki sprzęt wybrać

Laptop do 2000 zł – jaki sprzęt wybrać

Laptop do 2000 zł – na co zwracać uwagę?

Dysponując kwotą do 2 tys. zł, musimy postawić sobie pytanie, co jest dla nas najważniejsze. Za taką sumę nie znajdziemy komputera, który jednocześnie będzie działał płynnie podczas gry w najnowsze tytuły, odtwarzał filmy w najwyższej rozdzielczości i pracował z wieloma programami na raz. Jednak jeśli skupimy się na jednej z tych cech, to jesteśmy w stanie skompletować sprzęt przy ograniczonym budżecie. Rozwiązaniem będzie laptop do 2000 zł, który powinien okazać się dobrym sprzętem do nauki, pracy i zabawy.

Dlaczego lepiej wybrać notebooka, a nie PC? Ponieważ zakup pojedynczych elementów komputera stacjonarnego (monitora, klawiatury itd.) znacząco podnosi ogólny koszt zakupu. Poza tym istotną zaletą dla wielu osób, zwłaszcza studentów, są niewielkie rozmiary sprzętu i możliwość jego przenoszenia. Młodzi ludzie muszą rozważyć jeszcze to, że jednorazowy wydatek rzędu 2000 zł to dla nich wysoka suma. Podpowiemy zatem, jak mogą zdobyć gotówkę na wymarzony sprzęt.

 

Komputer do prac biurowych

Komputer służy przede wszystkim do codziennych działań związanych z przeglądaniem stron internetowych, robieniem zakupów, a także pracami biurowymi, np. obsługą edytora tekstu czy arkuszy kalkulacyjnych. W przypadku można znaleźć laptopa, który nie będzie potrzebował dedykowanej karty graficznej. Można więc skupić się na wydajnym procesorze i pojemnym dysku.

Najczęściej spotykanym procesorem jaki będzie posiadał laptop do 2000 zł to dwurdzeniowy Intel Core i3. Pamięć RAM to zazwyczaj 4 GB, ale warto poszukać promocyjnych ofert, gdzie można znaleźć laptopy z 8 GB pamięci podręcznej.

Ważnym zagadnieniem jest też wybór dysku twardego. Jeżeli laptop będzie służył wyłącznie do prostych operacji oraz przechowywania danych, korzystniejszym rozwiązaniem będzie klasyczny dysk HDD. W kwocie 2000 zł otrzymamy model o pojemności 1 TB. Jeśli zaś laptop ma być narzędziem do obsługi wymagających programów, korzystniejszym rozwiązaniem będzie sprzęt z SSD. Jednak w tym przypadku możemy liczyć jedynie na 256 GB pamięci. Różnica objawia się w szybkości działania dysku, a co za tym idzie – zainstalowanych na nim programów oraz systemu operacyjnego. Dyski SSD są po prostu znacznie szybsze, ale to przekłada się na wyższą cenę za każdy GB.

 

Laptop do 2000 zł jako sprzęt do zabawy

Poza nauką studenci korzystają z komputera przede wszystkim do relaksu oraz rozrywki. Ważnym aspektem będzie dla nich grafika. Poza wcześniej opisanymi parametrami szczególną uwagę powinni oni zwrócić na kartę graficzną. Każdy dostępny na rynku, gotowy do użytkowania laptop jest wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną (w przypadku procesorów Intela będzie to Intel HD Graphics). Posłuży ona do odtwarzania wideo w sieci oraz filmów z plików, jednak do gier oraz programów graficznych lepsza będzie dedykowana karta graficzna. Dysponując budżetem do 2000 zł, trudno znaleźć laptopa z wydajnym GPU. Dlatego też jeśli planujecie grać na notebooku, lepiej uzbierać trochę więcej gotówki.

 

Pożyczka na zakup laptopa

Jeśli student zdecydował się już na odpowiedni sprzęt przy budżecie do 2000 zł, musi pozyskać środki na zakup wymarzonego laptopa. Nowy sprzęt to nierzadko potrzeba nagła, związana np. z awarią starego. W takiej sytuacji niewiele osób dysponuje potrzebną kwotą. Rozwiązaniem dla studenta jest zakup laptopa na raty online. Banki jednak często odrzucają wnioski młodych ludzi, ponieważ nie mają oni jeszcze historii kredytowej. Przeszkodą bywa również wiek.

Pomocne mogą okazać się pozabankowe pożyczki ratalne. Sam proces przyznawania takiej pożyczki jest szybki i nieskomplikowany, o czym opowiada specjalista rynku finansowego.

Cała procedura udzielenia pożyczki jest przystępna dla każdego. Wystarczą trzy szybkie kroki. Najpierw wybieramy kwotę, jaka jest nam potrzebna, a także okres spłaty, który możemy dowolnie regulować. Następnie uzupełniamy nasze dane osobowe i wysyłamy wniosek online, bez konieczności wizyty w placówce  – wyjaśnia ekspert Ferratum Money. – Po weryfikacji, która trwa około 15 minut, pożyczkobiorca otrzymuje informację o decyzji, a pieniądze są od razu przelewane na wskazany rachunek.

 

Materiał zewnętrzny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
BMW 750i xDrive: Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem [TEST]