151
Views

Leica to producent, który słynie z produkcji obiektywów do aparatów. Teraz niemiecki producent postanowił spróbować swoich sił na rynku smartfonów i przedstawił swój pierwszy model. Model Leitz Phone 1 jest bardzo unikatowy, a to ze względu na swój wygląd, wydajność i brak dostępności na europejskim rynku.

Leitz Phone 1 – pierwszy smartfon producenta w historii

Rynek smartfonów staje się bardzo atrakcyjny dla innych producentów, którzy do tej pory nie posiadali w swojej ofercie tego typu urządzeń. Leica, producent, który na całym świecie słynie z produkcji obiektywów, przedstawił swój pierwszy model smartfona w historii – Leitz Phone 1. Podstawą tego urządzenia jest inny smartfon, Sharp Aquos R6. “Pod maską” znajdziemy wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 888, 12 GB RAM i 256 GB pamięci na dane użytkownika. Oczywiście na pokładzie smartfona znalazła się także łączność 5G, Wi-Fi 6.

Leitz Phone 1 prezentuje się bardzo stylowo. Na przodzie znajdziemy 6,6-calowy wyświetlacz OLED, który dysponuje rozdzielczością na poziomie 1260 x 2730 piksela. Obudowa została wykonana z anodyzowanego srebra, a do tego producent zdecydował się na matowe wykończenie tyłu z zaokrąglonymi krawędziami na bokach i ostrych na górze i dole smartfona. Ekran został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass, a sam smartfon pracuje oczywiście na systemie Google Android.

Leitz Phone 1
Leica, producent obiektywów prezentuje smartfon Leitz Phone 1

Najmocniejsza strona? Oczywiście aparat!

Jak przystało na markę słynącą z produkcji wysokiej klasy obiektywów, w Leitz Phone 1 nie mogło zabraknąć mocnych możliwości fotograficznych. Na tyle znajdziemy obiektyw o 1-calowej matrycy, która dysponuje rozdzielczością 20,2 Mpix z przysłoną f/1.9. Aparat wyposażono w elektroniczną stabilizację obrazu, a użytkownik może skorzystać z sześciokrotnego zooma cyfrowego i autofocusa przy słabym oświetleniu. Zdjęcia można wykonywać w formacie RAW. Przód posiada 12,6-megapikselową kamerę z przysłoną f/2.3 i kątem widzenia 78 stopni.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S22 będzie miał świetny aparat. Prosto od Olympus!

Jeśli użytkownik nie będzie korzystał z aparatów, producent przygotował specjalną aluminiową zaślepkę, którą możemy zasłonić obiektyw. Smartfon ten będzie dostępny jedynie na japońskim rynku. Cena w Państwie Kwitnącej Wiśni wynosi 187 920 YEN, czyli około 6500 PLN.

Leica, producent obiektywów prezentuje smartfon Leitz Phone 1
Leica, producent obiektywów prezentuje smartfon Leitz Phone 1
Tagi:
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.