Site icon MenWorld.pl

Lexus dba o środowisko. Na dachu salonu umieścił ogniwa fotowoltaiczne

Lexus zainstalował ogniwa fotowoltaiczne na swoim salonie

Lexus Warszawa – Puławska to pierwszy salon Lexusa, który zdecydował się przejść na własne, niezależne źródło zasilania energią elektryczną. Lexus to przede wszystkim proekologiczne napędy hybrydowe, istotnie ograniczające emisje szkodliwych substancji. W warunkach miejskich hybrydy są zdolne do pokonywania nawet połowy dystansu na samym silniku elektrycznym, nie emitując CO2 ani żadnych zanieczyszczeń.

Hybrydy mają tę przewagę nad samochodami elektrycznymi, że przyczyniają się do ograniczania emisji spalin bez konieczności ładowania akumulatora z sieci energetycznej – powiedziała Małgorzata Rospęk, Dyrektor ds. Sprzedaży, Lexus Warszawa –Puławska. – Chcemy, by nasze budynki dorównywały możliwościom sprzedawanych przez nas samochodów. Stąd pomysł na zastosowanie fotowoltaiki. Mamy świadomość, że tylko kompleksowe działania są w stanie realnie ograniczyć nadmierną emisję zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery.

O instalacji na Puławskiej

Instalacja fotowoltaiczna, wyposażona w generator o mocy 49,2 kW i ponad 87-procentowej sprawności, będzie w stanie wyprodukować w ciągu roku do 51 380 kWh energii elektrycznej, w pełni zaspokajając zapotrzebowanie salonu na prąd. Dzięki zastosowaniu tej instalacji w skali roku do atmosfery nie zostanie wyemitowane aż 30 828 kg CO2.

Reklama

Lexus dba o środowisko. Na dachu salonu umieścił ogniwa fotowoltaiczne
DCIM100MEDIADJI_0011.JPG
Exit mobile version