Longwave

Longwave czyli hybryda deskorolki i deski surfingowej

Surfing na asfalcie, czyli Longwave.

Pomysłodawcą marki Longwave jest Tomasz Michalski. Autor od zawsze chciał konstruować i produkować deski. Po wielu próbach, konsultacjach i pracy spędzonej w przydomowym garażu powstała hybryda deskorolki i deski surfingowej. Co ciekawe, jest to pierwszy w Europie produkt tego typu. Mało tego, marka Longwave jest właścicielem patentu dlatego będzie to całkowicie polski produkt.

Jak to działa? Do uprawiania tego sportu nie potrzebne są fale ani wiatr. Wystarczy kawałek asfaltu lub innej gładkiej nawierzchni. Deski mogą być również sposobem na trening stabilizacji oraz równowagi wykorzystywanych w innych sportach wodnych.

Deska z drewna bambusowego.

Deski Longwave występują w 5 rodzajach tak, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Produkt wykonany jest w 100 % z drewna bambusowego o konstrukcji 3 warstwowej. Na każdej desce naniesiony jest Pad antypoślizgowy Black Diamond. Koła, łożyska oraz trucki dopasowane są tak, aby sposób jazdy jak najbardziej przypominał SURFING. Aby zobaczyć jak ten produkt działa odsyłam do załączonego poniżej filmu.

Zobacz i przetestuj na żywo.

Od 14 lipca, ekipę LONGWAVE będzie można spotkać na półwyspie Helskim, przy campingu Chałupy 6. Oprócz spotkania z twórcą marki i zapoznania się z produktami, marka przygotowała wiele atrakcji takich jak wspólne wypady na testy desek czy konkursy z nagrodami.

Jak wygląda ten produkt cenowo? Cóż, tanio nie jest. Longwave możemy dostać od 950 zł za wersję o długości 60 cm do 2890 zł za wersję 180 cm. Z jednej strony jest to coś nowego, coś ciekawego. Z drugiej jednak cena jest naprawdę wysoka.

Co sądzicie o nowości polskiego konstruktora? Czy produkt Tomasza Michalskiego przyjmie się na rynku? Jestem ciekawy Waszej opinii na temat tej hybrydy deskorolki i deski surfingowej. Dajcie znać w komentarzach.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Najdroższy zegarek świata, czyli Patek Philippe!