lost ark 1

Lost Ark pobiło Dotę 2 i CS:GO! Co za wynik na Steam!

W piątek gra MMORPG, czyli Lost Ark oficjalnie miała swoją europejską premierę. Pomimo tego, że zaplanowany na 18:00 start opóźnił się ze względu na problemy techniczne gra stała się drugą najbardziej obleganą grą w historii platformy Steam.

Ogromny sukces nowej gry MMORPG

Lost Ark to gra darmowa gra MMORPG, która w piątek stała się oficjalnie dostępna dla mieszkańców Europy. Start zaplanowany został na 18:00 czasu polskiego, jednak przez zaistniały problem techniczny grę uruchomiono kilka godzin później. Pomimo lekkich przeszkód grę udało się uruchomić i efekt przerósł chyba nawet oczekiwania twórców.

Przeczytaj także: Wydawca potwierdza. Call of Duty Warzone 2 i MW2 powstają!

Jak się okazało, Lost Ark stał się drugą najczęściej grą produkcją w historii platformy Steam w ciągu 24 godziny od premiery. W pewnym momencie na serwerach w tym samym czasie znajdowało się 1 325 305 graczy! Jest to drugi najlepszy wynik! Na pierwszym miejscu znajduje się PUBG: Battlegroudns, które cztery lata temu osiągnęło wynik na poziomie 3,2 mln graczy!

lost ark
Gra ustąpiła jedynie PUBG: Battlegrounds pod względem graczy grających jednocześnie w ciągu 24h od premiery!

Lost Ark bije rekord Doty 2 i CS:GO

Lost Ark swój pierwszy milion osiągnęło bez żadnego wysiłku. Gra stworzona przez Tripod Studio przy współpracy Smilegate swoim wynikiem pokonała legendarne gry. 1,3 mln graczy grających jednocześnie w tytuł MMORPG to lepszy wynik niż Dota 2 i Counter Strike: Global Offensive.

Pierwsza z nich w 24 godziny po swojej premierze przyciągnęła przed ekrany 1,295 miliona graczy. CS:GO, który wcześniej znajdował się na drugim miejscu, osiągnął wynik 1,308 milinów graczy. Wraz z premierą Lost Ark podium wygląda teraz troszeczkę inaczej. Pierwotnie gra została wydana w 2019 roku w Korei Południowej, a nie tak dawno zdecydowano się na poszerzenie rynku na europejski i obu Ameryk.

Źródło: The Verge