107
Views

Apple nie może mówić w ostatnim czasie o szczęściu. Nowe komputery z serii MacBook Pro przysparzają wiele problemów. W sieci pojawiają się informacje, że komputery zawieszają się podczas oglądania filmików wspierających technologię HDR w serwisie YouTube.

Nowe komputery MacBook Pro z kolejnymi problemami

Kilka tygodni po premierze pojawiły się informacje na temat tego, że system MacOS Monterey, przygotowany specjalnie pod nowe komputery z serii MacBook Pro nie radzi sobie z notchem. System pod wcięciem w ekranie widział przestrzeń, w której umieszczane były funkcje programów.

Przeczytaj także: Apple zapomniało, że MacBook Pro ma notcha? Na to wygląda!

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się też głosy, które mówiły o tym, że najnowsza wersja systemu MacOS psuje starsze komputery Mac. Aktualizacja sprawia, że komputer restartuje się lub nie chce się włączyć. Teraz słyszymy o nowych problemach spowodowanych filmami wspierającymi technologię HDR. Tyczy się urządzeń pracujących na procesorach Apple M1 Pro/M1 Max i materiałów umieszczonych na YouTube.

Filmy HDR zawieszają komputery

W serwisie MacRumors pojawiło się zgłoszenie jednego z użytkowników, który stwierdził, że jego MacBook Pro pracujący na najnowszej wersji systemu MacOS Monterey 12.0.1 zawiesił się podczas oglądania filmu YouTube z HDR na Safari. Użytkownik zauważył, że dzieje się to w momencie, kiedy podczas oglądania zjedzie się do sekcji komentarzy. Oglądanie filmów w trybie pełnoekranowym niesie za sobą gorsze skutki, ponieważ komputer po prostu się wyłącza.

Okazało się, że nie jest to odosobniony przypadek. Inna osoba zauważyła podobną sytuację na swoim 16-calowym MacBook Pro z M1 w konfiguracji 32 GB pamięci RAM. Mówi się, że winowajcą jest problem z dekodowaniem AV1 i jego niekompatybilność z najnowszymi układami M1 Pro i M1 Max. Apple nie odniosło się w żaden sposób do tych wieści.

Źródło: MacRumors

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.