156
Views

Mogłoby się wydawać, że nowe wersje oprogramowania, które pochodzą prosto od dewelopera, są odpowiednio przystosowane do wszystkich urządzeń producenta. Okazuje się jednak, że to nie jest tak oczywiste. Najnowszy system MacOS Monterey na komputery Apple, skutecznie je uszkadza. Zwłaszcza starsze modele pracujące na układach Intela.

Czy warto poczekać z instalacją MacOS Monterey?

Kilka dni temu użytkownicy komputerów Mac dostali możliwość zainstalowania najnowszej wersji systemu – MacOS Monterey. Oprogramowanie wprowadziło wiele nowości i zoptymalizowano je pod względem nowych komputerów MacBook Pro 2021 posiadających notacha. Przynajmniej w teorii, ponieważ oprogramowanie miewa problemy z wykryciem tego elementu w komputerach MBP.

Przeczytaj także: Apple zapomniało, że MacBook Pro ma notcha? Na to wygląda!

Nowy system MacOS Monterey kompatybilny jest także ze starszymi komputerami Apple. Mogłoby się wydawać, że jest on również odpowiednio zoptymalizowany pod kątem starszych urządzeń, jednak jest zupełnie inaczej. W sieci pojawiły się informacje od użytkowników urządzeń z 2018 i 2019 roku, które mówią, że po instalacji nowego systemu komputery te się nie uruchamiają.

Nowy system uszkadza starsze komputery

Problem dotyczący systemu MacOS Monterey na komputerach Mac z okresu 2018/2019 najczęściej występuje na modelach pracujących na procesorze Intela. W 2020 roku na rynku pojawiły się pierwsze MacBooki z procesorem M1 i do tej pory nie ma żadnych głosów, że problem ten dotknął komputery z tym układem. Usterki nie da się usunąć nawet przez opcję odzyskiwania systemu.

Użytkownik Twittera zdradził, że samo kliknięcie na komunikat dotyczący instalacji MacOS Monterey wywołuje twardy reset urządzenia. Problemy ten dotyczy nie tylko laptopów, ale także komputerów iMac i Mac Mini. Z kolei w serwisie Reddit największe problemy mają użytkownicy komputerów z 2017 roku. Nie wiadomo, co jest przyczyną tych awarii, a sam producent nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie. Prawdopodobnie w najbliższym producent wyda łatkę, która wyeliminuje ten problem.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.