Jak się nie narobić a zarobić. Wydaje się, że deweloperzy gier znaleźli odpowiedź na to pytanie. Wystarczy wziąć stary i kultowy tytuł, poddać go remasterowi i sprzedać osobom, które poczują w tym kierunku nostalgię. Taki plan biznesowy działa wyśmienicie i wkrótce doświadcza go fani gry Max Payne. Okazuje się, że pierwsza i druga część przygód nowojorskiego policjanta zostanie odświeżona!

Dwie pierwsze części gry Max Payne zostaną odświeżone!

Remasterowanie gier w ostatnim czasie stało się niezwykle modne. Wszyscy przecież wiemy, jaką furorę zrobiła wiadomość o tym, że stara trylogia GTA, czyli trzecia część, Vice City i San Andreas zostaną odświeżone. Niestety, projekt ten nie wyszedł zbyt dobrze, ponieważ gracze narzekali nie tylko na wątpliwą oprawę graficzną, ale także mnóstwo błędów. To jednak nie zniechęciło Rockstara, który w swoim portfolio posiada jeszcze jedną, kultową serię – Max Payne.

Przeczytaj także: GTA 6. Rodzeństwo bohaterami fabuły? Nowe informacje!

O tym, że Max Payne może zostać zremasterowany, pisało się już od kilku miesięcy. Do tej pory były to jedynie plotki. Teraz jednak informacja ta jest oficjalna i fani przygód nowojorskiego policjanta, którego rodzina została zamordowana, a on sam został wrobiony w morderstwo swojego partnera, mogą czekać z ekscytacją, na to, co nadejdzie. Remedy, która odpowiada za dwie pierwsze części ze wszystkich trzech, dostała polecenie zremasterowania tych dwóch tytułów. Tym razem się uda?

gta 6, rockstar, take-two
Max Payne powróci! 1 i 2 część gry zostanie odświeżona!

Rockstar zwrócił się do Remedy. Powstanie remaster kultowych tytułów

Studio, które działa na zlecenie Rockstar Games, oficjalnie potwierdziło projekt o nazwie “Max Payne 1&2”. Okazuje się, że studio planuje odświeżenie dwóch pierwszych części gry, które później trafią na komputery PC i konsole nowej generacji. Szczegółów dotyczących premiery jeszcze nie ma, ale miejmy nadzieje, że wyjdzie zdecydowanie lepiej niż w przypadku odświeżenie trzech kultowych tytułów z serii Grand Theft Auto.

Jak się okazuje, to właśnie Rockstar Games zwróciło się do studia Remedy i zaproponowało odświeżenie dwóch pierwszych przygód policjanta walczącego o sprawiedliwość. Wydawca nawet zdecydował się na sfinansowanie całego przedsięwzięcia. Gry mają działać na silniki Northlight, który można było znaleźć w takich tytułach jak np. Crossfire X. “Bullet time” w nowoczesnej oprawie graficznej? To może być epickie!

Źródło: Arstechnica