164
Views

O swoje prawa można walczyć na różne sposoby. Jeden z nich przedstawiły piłkarki francuskiego klubu piłkarskiego Renees, które w ramach protestu o dyskryminację postawiły trenować i rozgrywać mecze w bieliźnie. O co dokładnie chodzi?

Walka z wewnętrzną dyskryminacją w klubie

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie. Grają w nią dzieci, kobiety i mężczyźni. Każdy klub posiada swoje szkółki juniorskie oraz damskie i męskie drużyn. Tak samo jest w przypadku klubu z Rennes. Kobiecy klub piłkarski CBP Rennes walczy jednak z dyskryminacją, którą według nich przedstawia dyrekcja klubu. O co dokładnie chodzi?

Zawodniczki klubu Cercle Paul Bert Berquingy Futball w mieście Rennes uznały, że dyrekcja klubu dyskryminuje kobiecą drużynę piłkarską. Ich argumentem jest to, że męska drużyna dostała pełny komplet wyposażenia, czyli koszulki, spodenki i getry, kiedy one dostały jedynie koszulki. Co więcej, koszulki otrzymały w męskich rozmiarach.

mecze w bieliźnie
Piłkarki CBP Rennes postanowiły zawalczyć o to co im się należy. Protest będzie skuteczny?

Będą trenować i rozgrywać mecze w bieliźnie

Jednym ze sposobów jakie Panie postanowił stosować jest trenowanie w majtkach. Okazuje się, że plany sięgają dalej i jak wynika z komentarzy piłkarek, ich mecze również będą rozgrywać w majtkach. Czy mecze w bieliźnie wywołają pożądany skutek? Już teraz o piłkarkach CBP Rennes zrobiło się głośno nie tylko we Francji, ale również na całym świecie.

Mecze w bieliźnie. Nietypowy protest piłkarek Rennes.
Piłkarki CBP Rennes oznajmiły, że treningi i mecze będą rozgrywać w bieliźnie.
Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.