148
Views

Niemcy rozwijają technologię elektryczną. To właśnie dlatego powstał Mercedes-Benz EQC

Trzy lata temu, podczas targów w Paryżu niemiecki producent samochodów premium zaprezentował swoją koncepcję na nową markę, zarówno produktów, jak i rozwiązań technicznych z zakresu elektromobilności. W połowie przyszłego, 2019 roku ma zostać zaprezentowany pierwszy taki pojazd elektryczny – Mercedes-Benz EQC. Będzie on sprzedawany pod marką EQ. Model ten ma zużywać w cyklu łączonym 22,2 kWh co ma przekładać się na zasięg około 450 km. To za sprawą akumulatora o pojemności 80 kWh. Są to jednak dane wstępne w trybie NEDC dlatego na realne wyniki musimy poczekać. Atutem samochodów elektrycznych jest oczywiście wysoka dynamika. Mercedes-Benz EQC ma oferować moc rzędu 408 KM. A więc przyspieszenie od 0 do 100 km/h powinno trwać 5,1 s. Model EQC ma posiadać dwa silniki asynchroniczne i napęd na cztery koła. Według danych producenta ładowanie od 10 do 80 % ma trwać 40 minut.  

Mercedes-Benz EQC - niemiecka marka premium także ma elektryka

Rynek samochodów elektrycznych wygląda coraz lepiej

O ile jestem na chwilę obecną sceptycznie nastawiony do aut elektrycznych, o tyle muszę przyznać, że zarówno projekt Mercedesa jak i np. Jaguara (I-PACE) zaczynają mi się podobać. Być może to moje bezpieczne podchodzenie do “elektryków” spowodowane jest tym, że nasz kraj jeszcze nie dorósł do tego, abyśmy mogli bez żadnego stresu (dojadę, czy nie?) użytkowali na co dzień tego typu samochody. Jeśli ładowarki rzeczywiście coraz częściej będą się pojawiać na stacjach paliw, jeśli auta będą oferować przyzwoite osiągi na poziomie 400 – 500 kilometrów, a ładowanie nie będzie przekraczało przykładowo pół godziny to wtedy można nad takim rozwiązaniem zacząć się zastanawiać. Aczkolwiek po swoich doświadczeniach z miejskimi elektrykami wiem, że potrzeba na to jeszcze dużo, dużo czasu i nadal bardziej traktuję to jako ciekawostkę, a nie jako rzeczywistą alternatywę dla diesla czy benzyny. 

Mercedes-Benz EQC - niemiecka marka premium także ma elektryka

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.