Meteoryt prawie zabił kobietę, która spała w swoim łóżku!

Obserwowanie spadających elementów kosmicznych jest bardzo ciekawym i wyjątkowym wydarzeniem. Znalezienie kawałka meteorytu jest czymś niesamowitym, a co jeśli meteoryt sam nas znajduje? Pewna kobieta z Kanady została obudzona przez huk, którego winowajcą okazała się kosmiczna skała.

Spokojna noc mogła skończyć się koszmarem

Meteoryt to pozostałości ciała niebieskiego, który na naszą planetę trafia w stałej formie. Nie często słyszy się o tego typu znaleziskach, jednak to jest naprawdę wyjątkowe. Ruth Hamilton z miasta Golden w Kolumbii Brytyjskiej położonej na zachodniej prowincji Kanady poszła spać jak każdego innego wieczora. Nic nie zapowiadało tego, że tej nocy spotka ją niemały koszmar. 3 października kobieta nagle usłyszała wielki hałas, co poderwało ją na nogi.

Przeczytaj także: Jak rozbił się sterowiec Hindenburg? AI pokazało katastrofę w kolorze i 4K!

Reklama

W normalnych okolicznościach można było spodziewać się włamania lub uszkodzenia konstrukcji mieszkania. Kobieta zobaczyła sporo gruzu w swojej sypialni, a gdy kurz opadł obok miejsca, w którym znajdowała się głowa kobiety, leżał 1,3-kilogramowy meteoryt wielkości pięści dorosłej osoby. Przestraszona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, a po przybyciu policjant dokonał oględzin. Jednym z telefonów wykonanych przez funkcjonariusza była rozmowa z firmą budowlaną, która zajmowała się budową autostrady niedaleko domu Ruth Hamilton.

Meteoryt winowajcą całego zajścia

Firma budowlana zaprzeczyła jakiemukolwiek incydentowi z ich strony, który mógł dokonać tych szkód. Jak się okazało, budowlańcy widzieli jasne światło na niebie, a następnie eksplozję. Po tych słowach kobieta zorientowała się, że na jej łóżku leży obiekt nie pochodzący z naszej planety. Kobieta poniekąd może czuć się wyjątkowa, ponieważ według profesora Petera Browna z Uniwersytetu Zachodniego Ontario, szansa na takie zjawisko wynosi jedynie 1 do 100 miliardów!

Finał tej historii jest szczęśliwy, jednak mogło tak wcale nie być. Meteoryt spadł kilka centymetrów od głowy śpiącej kobiety. Ruth Hamilton planuje wysłać kosmiczną zgubę do Uniwersytetu Zachodniego Ontario, gdzie profesor Peter Brown, fizyk i astronom, wraz ze swoim zespołem badawczym przeprowadzi szczegółowe badania kosmicznej skały.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama