106
Views

Do niesamowitego odkrycia doszło pod Olsztynem. Pan Aleksander Miedwiediew odkrył miecz spod bitwy pod Grunwaldem. Jak się okazało, leżał on zakopany w ziemi przez około 600 lat! To nie wszystko, ponieważ pasjonat odkrył również pochwę, oraz dwa miecze, które przytwierdzone były do pasa rycerskiego!

Relikt przeszłości znaleziony pod Olsztynem

O niesamowitym odkryciu poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Warmiński-Mazurskiego. Znalezisko Pana Aleksandra Miedwiediewa określono jako znalezisko, które trafia się jedynie “raz na dziesięciolecia”. Zestaw jakim jest miecz spod bitwy pod Grunwaldem, pochwa, pas oraz dwa noże okazały się bardzo ciekawym i przede wszystkim historycznym znaleziskiem.

Jak powiedział pasjonat historii wszystkie przedmioty pochodzą z przełomu XIV i XV wieku. To oznacza, że w ziemi spędziły około 600 lat! Podkreślił również, że patrząc na okres, który minął, wszystkie przedmioty zachowały się w bardzo dobrym stanie!

Miecz spod bitwy pod Grunwaldem trafił do muzeum

Przedmioty odkryte przez Pana Andrzeja Miedwiediewa trafiły do marszałka regionu Gustawa Marka Brzezina. Następnie przekazał te zabytkowe przedmioty do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Cały zestaw zostanie podany renowacji.

miecz spod bitwy pod Grunwaldem
Znalezisko trafiło do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Dokładne miejsce znaleziska nie zostało podane. Jak poinformował dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, na miejscu tym zostaną przeprowadzone dokładne wykopaliska archeologiczne.

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.