Firma Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji

Wszyscy dobrze wiemy jak wygląda sytuacja na Ukrainie. Rosja zaatakowała naszego wschodniego sąsiada wywracając tamtejszy świat do góry nogami. Kolejna, japońska firma motoryzacyjna pokazuje swój sprzeciw działaniom agresora. Tym razem Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji.

Warto przypomnieć, że eksport pojazdów oraz dostawy części do Rosji, Mitsubishi wstrzymało już na początku marca bieżącego roku. Teraz chodzi o akcję wstrzymania produkcji w zakładzie w Kałudze.

Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji

O decyzji japońskiej marki poinformowało polskie biuro prasowe Mitsubishi. Krótki komunikat pojawił się dziś, jednak „mówiło się” o tym już od kilku dni. W Kałudze fabryka tworzyła między innymi model Pajero Sport. Były tam także produkowane dostawczaki Citroen, Opel oraz Peugeot. To w związku z tym, że fabryka działała w ramach współpracy ze Stellantis, dlatego można spodziewać się problemów z dostawami grupy.

Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji
Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji.

Jest to duży cios dla tamtejszej fabryki. W Kałudze pracowało około 2700 osób. Mitsubishi twierdzi, że wstrzymało produkcję ze względu na trudną operację logistyczną, czego efektem jest wstrzymanie eksportu pojazdów oraz komponentów do Rosji.

Stellantis już zwiększył produkcję samochodów w Luton w Wielkiej Brytanii. Co zrobi Mitsubishi? Tego jeszcze nie wiadomo.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj