161
Views

Wszyscy dobrze wiemy jak wygląda sytuacja na Ukrainie. Rosja zaatakowała naszego wschodniego sąsiada wywracając tamtejszy świat do góry nogami. Kolejna, japońska firma motoryzacyjna pokazuje swój sprzeciw działaniom agresora. Tym razem Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji.

Warto przypomnieć, że eksport pojazdów oraz dostawy części do Rosji, Mitsubishi wstrzymało już na początku marca bieżącego roku. Teraz chodzi o akcję wstrzymania produkcji w zakładzie w Kałudze.

Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji

O decyzji japońskiej marki poinformowało polskie biuro prasowe Mitsubishi. Krótki komunikat pojawił się dziś, jednak “mówiło się” o tym już od kilku dni. W Kałudze fabryka tworzyła między innymi model Pajero Sport. Były tam także produkowane dostawczaki Citroen, Opel oraz Peugeot. To w związku z tym, że fabryka działała w ramach współpracy ze Stellantis, dlatego można spodziewać się problemów z dostawami grupy.

Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji
Mitsubishi wstrzymała produkcję w Rosji.

Jest to duży cios dla tamtejszej fabryki. W Kałudze pracowało około 2700 osób. Mitsubishi twierdzi, że wstrzymało produkcję ze względu na trudną operację logistyczną, czego efektem jest wstrzymanie eksportu pojazdów oraz komponentów do Rosji.

Stellantis już zwiększył produkcję samochodów w Luton w Wielkiej Brytanii. Co zrobi Mitsubishi? Tego jeszcze nie wiadomo.

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Polityka
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.