Site icon MenWorld.pl

Możesz pokazywać piersi na Instagramie i Facbooku. Jest tylko jedno „ale”

Instagram oraz Facebook zdecydowały o zniesieniu banowania kont osób pokazujących piersi, jednak nowe prawo obu serwisów nie będzie tyczyło się każdego. Okazuje się bowiem, że pokazywać piersi będą mogły osoby niebinarne oraz transpłciowe.

Meta wprowadza bardzo kontrowersyjne zmiany w swoim prawie

Jeśli chodzi o promowanie nagości, to w na większości serwisów społecznościowych, jest ona niedozwolona. Do tej pory Facebook i Instagram surowo przestrzegały tej zasady. Teraz nowa polityka Mety, firmy matki, ulegał zmianie i nie dotyczy każdego.

Przeczytaj także: 3,3 miliarda złotych, tyle kary zapłaci Meta. Tą sprawą żył cały świat!

Reklama

Możesz pokazywać piersi na Instagramie i Facbooku. Jest tylko jedno "ale"
Możesz pokazywać piersi na Instagramie i Facbooku. Jest tylko jedno „ale”

Okazuje się bowiem, że pokazywać piersi na Instagramie i Facebooku będą mogły osoby niebinarne oraz transpłciowe. Jeśli więc wspieracie nurt „Free The Nipple”, to niestety, nie poszczęściło się wam, bo w waszym przypadku konto w dalszym ciągu zostanie zablokowane, jeśli takowe zdjęcie na nim się pojawi.

Pokazywać piersi na Facebooku i Instagramie mogą tylko przedstawiciele dwóch grup płciowych

Instagram i Facebook pozwolą pokazywać piersi, jednocześnie nie pozwalając ich pokazywać. Najnowsza zmiana w polityce obu serwisów społecznościowych mówi o tym, że osoby, które identyfikują się jako niebinarne lub osoby transpłciowe będą mogły udostępniać na swoich kontach zdjęcia topless bez obawy o otrzymanie bana.

Takie samo zdjęcie, które wstawi osoba, która nie identyfikuje się jako przedstawiciel jednej z grup, zostanie zablokowana na danej platformie, na której umieści takowe zdjęcie. Jeśli więc identyfikujesz się z płcią, którą nadano Ci w momencie urodzenia, to za wstawienie zdjęcia topless dostaniesz bana.

Możesz pokazywać piersi na Instagramie i Facbooku. Jest tylko jedno ale
Jeśli jesteś kobietą „cispłciową”, czyli taką, która identyfikuje się z płcią przypisaną podczas narodzin, za wstawienie zdjęcia topless dostaniesz bana

Źródło: NYPost/Fot. Pexels/Unsplash

Exit mobile version