76
Views

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022 Katar. Holandia pewnie wygrała z USA w 1/8 finału. Co prawda drużyna ze Stanów Zjednoczonych Ameryki bardzo mocno starała się wygrać, to właśnie Holandia była bardziej skuteczna.

Aż dwie asysty i bramka strzelona w 81 minucie. Takim wynikiem mógł pochwalić się dziś Denzel Dumfries. Można go śmiało uznać bohaterem dzisiejszego spotkania Holandia – USA, które “Oranje” wygrało 3:1, dzięki czemu eliminując drużynę “zza wielkiej wody”, dotarła do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze jako pierwsza z szesnastu drużyn.

Oprócz wspomnianego już Denzela Dumfries, bramki zdobywali również Memphis Depay (10 minuta) oraz Daley Blind (45+1 minuta). USA również strzeliło jednego gola na Stadionie Międzynarodowym Chalifa. Bramkę “na pocieszenie” w 76 minucie zdobył Haki Wright. Z kim zagra Holandia? Tego dowiemy się po kolejnym spotkaniu, które rozegrane zostanie dziś pomiędzy Argentyną i Australią.

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA
MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Holandia w ćwierćfinale MŚ 2022 Katar

Tak naprawdę oglądając dzisiejsze spotkanie Holandia – USA można było śmiało stwierdzić, że to właśnie reprezentacja Stanów Zjednoczonych znajdzie się w ćwierćfinale. Dlaczego? Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem Holandii znalazł się Christian Pulisic. Niestety, nie udało mu się pokonać Andriesa Nopperta. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, a o tym zawodnicy USA przekonali się bardzo szybko, bo jak już wspominałem, w dziesiątej minucie pewnym strzałem popisał się Depay.

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA
MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Wchodząc w drugą połowę, USA znów starało się zdobyć bramki, które pomogą w “ataku na ćwierćfinał”. Niestety, każdy ze strzałów nie był na tyle skuteczny, aby pokonać bramkarza drużyny z Holandii. Dopiero w końcówce drugiej połowy – a konkretnie w 78 minucie – Haki Wright dał trochę nadziei kibicom z USA. Długo ta radość nie trwała, ponieważ trzy minuty później celnym strzałem popisał się Denzel Dumfries, bohater Holendrów, który bardzo mocno przyczynił się do dzisiejszego zwycięstwa “Oranje”.

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA
MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Zrzuty ekranowe pochodzą z portalu TVP Sport.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.