Connect
To Top

Na festiwalu Pol’and’Rock policja zatrzymała dilera z blisko kilogramem narkotyków.

Lubuska policja poinformowała że podczas trwania akcji “Kostrzyn 2018” zostały dokonane 72 przestępstwa, które w większości były związane z posiadaniem lub obrotem substancjami psychoaktywnymi. Dokonano zatrzymania dwóch dilerów rozprowadzających wśród uczestników festiwalu narkotyki. Jeden miał przy sobie prawie kilogram marihuany.

Pol’and’Rock czyli spadkobierca Przystanku Woodstock

Festiwal rozpoczyna się dopiero dzisiaj, choć akcja policji trwa już od poniedziałku. Do Kostrzyna nad Odrą tłumnie zjeżdżają ludzie z całej Polski. Nie brakuje wśród nich i takich, którzy chcą zarobić sprzedając narkotyki uczestnikom. Wydarzenie odbywa się pod czujnym okiem 1540 funkcjonariuszy,. Większość z nich, bo aż 900 to lubuscy policjanci, zaś reszta została ściągnięta z całej Polski, m.in. z Krakowa, Wrocławia i Poznania. Jak dotąd stróże prawa odnotowali 200 wykroczeń oraz 72 przestępstwa, z których 64 były związane z nielegalnym posiadaniem lub handlem substancjami psychoaktywnymi. W tej statystyce zostali ujęci dwaj dilerzy. Pierwszy z nich posiadał przy sobie 300 tabletek ecstasy, w celu sprzedania ich uczestnikom festiwalu. Drugi został zatrzymany na polu namiotowym, miał przy sobie aż 800 gramów marihuany, także przeznaczonych sprzedaż. Ponadto, oprócz niego, na gorącym uczynku zostały ujęte cztery osoby kupujące nielegalne substancje.

Fani muzyki zjeżdżają do Kostrzyna nad Odrą

Na tegoroczną edycję festiwalu zjechało już około 90 tys osób. Światowej klasy artyści, tacy jak Alestrom, Hunter, Judas Priest czy Arch Enemy przyciągają wielu fanów ciężkiego brzmienia, aczkolwiek oprócz rocka czy heavy-metalu będzie można usłyszeć też inne gatunki muzyczne – każdy znajdzie coś dla siebie, zatem ciężko się dziwić że to wydarzenie cieszy się taką popularnością i jest tak kolorowe i różnorodne. Choć oficjalne rozpoczęcie odbędzie się dzisiaj, już do kilku dni w Kostrzynie można spotkać tłumy osób. Większość z nich zostanie tutaj do zakończenia festiwalu, które odbędzie się 4 sierpnia, ale znajdą się i tacy, którzy znacznie dłużej zabawią w tym miejscu. Z tego powodu akcja policyjna będzie trwać przynajmniej do poniedziałku, czyli 6 sierpnia, aczkolwiek wielu policjantów zostanie dłużej, aby nadzorować to co się dzieje w Kostrzynie – mówi rzecznik lubuskiej policji.

 

Zdjęcie główne: Slaves fot.Anna Migda.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media