Wieczór kawalerski

Najlepsze kierunki na wieczór kawalerski

Gratka dla fanów piwa

Praga jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wieczory kawalerskie dla ekip z całej Europy. Stosunkowo atrakcyjne ceny na miejscu i duży wybór atrakcji nie są tu bez znaczenia. Punktem obowiązkowym będzie pub crawl, czyli przejście się po hospodach, żeby spróbować wielu rodzajów lokalnego piwa. Oprócz znanych na całym świecie pilznera i budweisera, warto spróbować regionalnych specjałów – najlepiej beczkowych, które nie zmieniły smaku poprzez pasteryzację niezbędną do transportu.

Jak tam dotrzeć? Loty z Warszawy do Pragi już za 344 złote* w obie strony.

Gdzie się zatrzymać? Noc w 5-gwiazdkowym hotelu Radisson Blu Alcron Hotel Prague to koszt 585 złotych* za dwuosobowy pokój.

Poczuj zew przygody w Dolinie Rospudy

Wspólny wysiłek, noce w lesie, biwakowanie – czyli spływ kajakowy z prawdziwego zdarzenia. Jeśli nie boicie się zmęczyć, rozważcie trasę Rospudą od Filipowa do Augustowa, która ciągnie się przez dzikie tereny Puszczy Augustowskiej. Łącznie trasa ma odrobinę ponad 60 kilometrów długości i – zależnie od sił – powinna zająć 5-6 dni. W nagrodę warto zatrzymać się w jednym z augustowskich hoteli.

Gdzie się zatrzymać? 3-gwiazdkowy Hotel Warszawa Spa & Resort w Augustowie to 374 złote* za dwuosobowy pokój za dobę.

A może Tajlandia?

Nie bez powodu to w Tajlandii rozgrywa się akcja jednego z najpopularniejszych filmów o wieczorze kawalerskim. Zamiast Bangkoku warto rozważyć jednak Phuket – największą wyspę Tajlandii i wakacyjnych wypraw. Ostatnia analiza KAYAK.pl pokazała, że tygodniowy wyjazd do koszt rzędu 4 936 złotych – wliczając lot, 4-gwiazdkowy hotel, wynajem samochodu, ale również jedzenie na mieście, drinki czy nawet pamiątkę. Pobyt na Phuket będzie świetną okazją do wodnego szaleństwa: nurkowania, surfingu, wake’a czy kitesurfingu.

Jak tam dotrzeć? Loty z Warszawy na Phuket już za 1911 złotych* w dwie strony.

Gdzie się zatrzymać? 5-gwiazdkowy Grand West Sands Resort & Villas Phuket już za 242 złotych* za dwuosobowy pokój za dobę.

Poczuj się jak Wiking

Męskim” kierunkiem będzie bez wątpienia Szwecja, kraj znany z historii i tradycji wikingów. Przez ukształtowanie terenu – gęstą sieć rzek, polodowcowe jeziora wprost przytłaczające swoim ogromem oraz długą linię brzegową Bałtyku – Szwecja będzie doskonałym kierunkiem na wyprawę wędkarską. Najpopularniejszym łowiskiem są jeziora Vänern i Vättern. Nie jest tam wymagana licencja, więc nawet uczestnicy kawalerskiego wypadu, którzy po raz pierwszy będą łowić, będą mogli się wykazać. A na pewno będą mieli okazję – wody są na tyle zasobne w wiele gatunków ryb, w tym łososia czy szczupaka, że 15-kilogramowy okaz nie jest tu zaskoczeniem!

Jak tam dotrzeć? Loty z Warszawy do Goteborga już od 359 złotych* w dwie strony.

Gdzie się zatrzymać? 4-gwiazdkowy Clarion Collection Hotel Bilan w Karlstad już za 613 złotych* za dwuosobowy pokój za dobę.

*Ceny zostały podane na podstawie wyszukiwań na stronie KAYAK.pl w dniu 22.06.2017. Ceny mogą nie być dłużej dostępne lub mogły ulec zmianie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Sony Xperia 10 II Test – Czy warto kupić?