podróże

Najlepsze kierunki na podróże solo

Malediwy mnie tylko dla par

Choć jeszcze do niedawna kierunek ten kojarzony był głównie z miejscem spędzania podróży poślubnej, okazuje się, że te południowoazjatyckie wyspy są coraz częściej odwiedzane również przez samotnych turystów. Jest to świetny kierunek dla miłośników sportów wodnych, którzy poczują się tu jak „ryba w wodzie” – surfing, windsurfing czy kitesurfing to jedynie początek listy atrakcji, z których możesz wybierać. Najlepszym pomysłem na cieszenie się lazurową wodą będzie wypożyczenie łódki i odkrywanie pobliskich wysp archipelagu. Aby poczuć prawdziwą wolność, spędź kolejne noce na innym wybrzeżu.

Już teraz sprawdź ofertę kurortów turystycznych i nie przegap najlepszych okazji cenowych na wakacje w raju.

Skok na Nepal

W Azji znajdziesz nie tylko wyciszenie, którego najczęściej szuka się w samotnej podróży. Ten egzotyczny kontynent to również liczne miejsca gwarantujące moc wrażeń, przygodę i prawdziwe skoki adrenaliny. Na początek świetny będzie Nepal. Amatorzy trekkingu będą mieli możliwość sprawdzić się na trasach o różnym poziomie trudności przy zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Gwoździem pobytu powinieneś uczynić skok na bungee: oddalona o kilkanaście kilometrów od Tybetu platforma zawieszona na wysokości 166 metrów nad rzeką Bhote Koshi przyprawia o zawroty głowy, jednak skok i związane z nim przeżycia warte są pokonania wszelkich obaw.

Podróżując solo po Nepalu możesz liczyć na atrakcyjne ceny w hotelach – sprawdź koniecznie 4-gwiazdkowy Club Himalaya, który cieszy się świetnymi opiniami gości.

Dwie twarze USA

Stany Zjednoczone to kolejny świetny cel podróży solo – oferują zarówno zapierające dech w piersiach pustkowia, jak i bogate życie towarzyskie, które będzie najlepszym remedium na chwilową samotność. Żądni wrażeń wielbiciele nocnego życia powinni koniecznie umieścić na swojej liście Nowy Jork. Wschodnie wybrzeże nigdy nie idzie spać, a ilość atrakcji oferowanych turystom, również tym indywidualnym przewyższa oczekiwania. Jeśli będziesz miał ochotę zabawić się przy dobrej muzyce koniecznie odwiedź klub House of Yes na Brooklynie. Jeżeli jednak wolisz wrócić na samotny szlak i oderwać się od szumu wielkiego miasta, skieruj się do Boulder. Położone w północnej części USA miasteczko gwarantuje świetne tereny wspinaczkowe. Miłośnicy również innych sportów będą mieli okazję trenować w zapierających dech piersiach okolicznościach przyrody.

Aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej rezerwować wakacje w Stanach, sprawdź coroczny raport KAYAK.pl. Przykładowo nocleg w Nowym Jorku można spokojnie rezerwować zaledwie z miesięcznym wyprzedzeniem — pozwoli to podróżnym z Polski zaoszczędzić nawet do 47%. Ale już wycieczki do innych miast w Stanach Zjednoczonych lepiej planować na 2 lub 3 miesiące wcześniej.

Fotogeniczna Czarnogóra

Jeśli myślisz o samotnym wypadzie z obiektywem, to znakomitą propozycją jest Czarna Perła Bałkanów. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie samochodu i rozpoczęcie trasy objazdowej. Różnorodność architektoniczna miast oraz tajemnicza twarz flory i fauny Parku Narodowego Durmitor staną się świetną inspiracją nie tylko dla profesjonalnych fotografów. Chcąc dodać swojej wyprawie dodatkowego smaku, zainteresuj się możliwością noclegu w prywatnych gospodarstwach prowadzonych przez mieszkańców Czarnogóry. Gościnność i otwartość na zagranicznych turystów to cechy, którymi szczyci się całe wybrzeże nad morzem Adriatyckim.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Męskie buty zimowe: 5 modnych stylizacji dla panów